WHO دو درمان جدید برای بیماری کووید-19 را تایید کرد

WHO دو درمان جدید برای بیماری کووید-19 را تایید کرد

انجمن 24-سازمان جهانی بهداشت (WHO) دو روش درمانی جدید برای بیماری کروناویروس را تایید کرد زیرا مواردی از سویه Omicron بر سیستم‌های بهداشتی در سراسر جهان فشار وارد کرد. کارشناسان این سازمان دارویی را برای آرتریت به نام باریتسیتینیب و آنتی بادی سوتروویماب برای جلوگیری از بیماری جدی و مرگ ناشی از کووید-19 توصیه کردند.

کارشناسان استفاده از بارسیتینیب را به عنوان جایگزینی برای مسدود کننده های اینترلوکین-6 (IL-6) در ترکیب با کورتیکواستروئیدها برای درمان بیماران مبتلا به کووید-19 توصیه می کنند. به گفته آنها، مصرف این دارو همراه با کورتون در بیماران مبتلا به نوع شدید کووید 19، احتمال طول عمر آنها را افزایش می دهد و نیاز به استفاده از تنفس مصنوعی را کاهش می دهد.


بیشتر بخوانید: از فلورون؛ در مورد ترکیب آنفولانزا و تاج دندان چه می دانیم؟


کارشناسان همچنین پیشنهاد می‌کنند که مسدودکننده‌های گیرنده بارسیتینیب و IL-6، مانند توسیلیزوماب و ساریلوماب، نتایج مشابهی دارند و تصمیم‌گیری در مورد تجویز آنها باید بر اساس مسائلی مانند هزینه و تجربه پزشک باشد.

به گزارش هندوستان تایمز، آنها همچنین سوتروویماب را برای افراد مبتلا به بیماری خفیف کرونری قلب که در معرض خطر بیشتری برای بستری هستند، مانند افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری های مزمن، توصیه می کنند. استفاده از این آنتی بادی در بیماران مبتلا به نوع خفیف بیماری، خطر بستری شدن در بیمارستان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اما با توجه به دستورالعمل های صادر شده، این دارو ممکن است تاثیر کمی بر مرگ و میر و مصرف تنفسی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید