Omicron قفسه های فروشگاه ها را در ایالات متحده خالی کرد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپانیایی Afe می نویسد: قفسه های فروشگاه ها در برخی مناطق آمریکا به دلیل انفجار omicron دوباره خالی است؛ نه میوه، نه گوشت، نه محصولات سالم. گویی طوفانی سهمگین میوه ها و سبزیجات را در این نقطه از آمریکا در نوردیده و گوشت گاو و مرغ کیمیایی شده اند، هرچند دستمال کاغذی که در ابتدای شیوع بیماری همه گیر نایاب بود، اکنون پیدا شده است!

چند کیلومتر دورتر، در فروشگاه دیگری در پایتخت آمریکا، قفسه ها پر از مواد غذایی و محصولات مورد نیاز مردم است. در کنار مشکلات جدید در زنجیره تامین، مدیریت ضعیف در کنترل سویه جدید کرونا منجر به از دست دادن منابع انسانی زیادی شده است.

Omicron در نتیجه مدیریت ضعیف رهبران ایالات متحده به ایالات متحده حمله می کند

پاتریک پنفیلد، استاد زنجیره تامین در دانشگاه سیراکوز در ایالات متحده می گوید: Omicrone پدیده ای است که پیش از این به دلیل قدرت انتقال بالای آن مشاهده نشده بود. این پدیده نادر همزمان در ایالات متحده در حال گسترش است، زیرا فروشگاه های مواد غذایی و تولید کنندگان مواد غذایی با کارگرانی که یا بیمار هستند یا به دنبال قرنطینه هستند، دست و پنجه نرم می کنند.

در همین حال، کمبود نیروی کار به زنجیره تامین مواد غذایی ایالات متحده ضربه سختی زده است و این کشور به دلیل Omicron قادر به تولید مواد غذایی به اندازه نیاز مردم نیست. علاوه بر این، توان کافی برای توزیع محصولات و تحویل آنها به قفسه فروشگاه ها وجود ندارد.

از سوی دیگر، کتی دنیس، معاون تحقیقات و ارتباطات در انجمن برندهای مصرف کننده، گفت که این مشکلات ریشه در مشکلات گذشته دارد: “زمان آن رسیده که رهبران در واشنگتن اقدامات مؤثرتری انجام دهند.” تمرکز کنید. این کارشناس اقتصادی با اشاره به اقدامات دولت در این زمینه گفت: نمی توان مشکلات زنجیره تامین را به عنوان مشکلات سهل انگارانه ناشی از تعطیلات کریسمس یا مربوط به بنادر توصیف کرد.

به گفته دنیس، دولت در این پدیده نقش اساسی دارد که باید با افزایش ظرفیت حمل و نقل جاده ای و شفافیت در زنجیره تامین و جلوگیری از بحران کمبود محصول، نقاط ضعف را در بلندمدت شناسایی کند.

در هفته‌های اخیر، سردرگمی در میان شهروندان ایالات متحده به دلیل دستورالعمل‌های غیرشفاف مقامات بهداشتی و دولتی رخ داده است. مردم هنوز دقیقا نمی دانند در صورت دریافت امیکرون چند روز باید قرنطینه شوند و در خانه استراحت کنند. در همین حال، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا خواستار کاهش دوره قرنطینه به پنج روز شده است.

انجمن برندهای مصرف کننده آمریکا در تماس با رهبران صنعت دریافت که این شرکت ها از پدیده “عدم کار” ناشی از Omicron رنج می برند که با وجود کارکنان جدید هنوز قادر به پر کردن شکاف در تولید محصولات بسته بندی نیست. علاوه بر طوفان های زمستانی، اومیکرون ها عاملی برای پیدایش بحران موسوم به “ترک کار” توسط بسیاری از کارگران در طول همه گیری بود.

بر اساس گزارش وزارت کار ایالات متحده، تنها در ماه نوامبر، تعداد افرادی که به طور داوطلبانه شغل خود را ترک کردند از 4.5 میلیون نفر گذشت.

با این حال، این اولین بار نیست که فروشگاه‌های ایالات متحده قفسه‌های خالی را در طول همه‌گیری مشاهده می‌کنند و در اوایل مارس 2020، برخی از اقلام ضروری برای مردم مانند آرد، دستمال کاغذی، ماکارونی و غیره، اما در موج‌های قبلی همه‌گیری مشاهده می‌شود. ، که در برخی مناطق با سرعت های متفاوتی بر انتشار ویروس تأثیر گذاشت، مردم می توانستند محصولات مورد نیاز خود را از جاهای دیگر تهیه کنند. در حالی که در هجوم جدید فروشگاه ها، فروشگاه ها باید محصولات خود را به صورت محلی خریداری کنند تا ماندگاری محصولات فاسد شدنی کاهش یابد.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن، که در حال حاضر با بحران ناشی از افزایش بیماری عروق کرونر قلب دست و پنجه نرم می کند، شش تیم پزشکی نظامی را به دلیل کمبود شدید کارکنان به بیمارستان های پر از بیماران عروق کرونر اعزام کرده است.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیش از نیمی از آمریکایی ها معتقدند که بیش از یک سال تا بازگشت به زندگی عادی باقی مانده است، همانطور که قبل از دوره کووید-19 انجام دادند، زیرا ایالات متحده در دوران اوج شیوع ویروس تاج به وضعیت بحرانی بازگشت. سال گذشته بهار حتی ممکن است وضعیت هرگز عادی نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید