9000 کانتینر کالای متروکه در بندر شهید رجایی/ زنجیره معیشت مردم گرفتار تحریم های داخلی شد

به گزارش فارس، محسن رضایی صبح امروز در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بندر کالاهای نفتی وارد و صادر می کرد.

وی به طرح توسعه این بندر اشاره کرد و گفت: چیزی حدود 9 هزار کانتینر با حجم 100 هزار تن کالا یعنی. 5 کیلوگرم کالای خانگی ایرانی در این ملک در بندر شهید رجایی حل نشده است و از این مشکلات در کشور ما زیاد است، زنجیره تولید ثروت یا درآمد و زنجیره معیشت مردم در داخل مشمول تحریم های داخلی و اقتصادی است، نه تحت محاصره.

14000904000200 Test PhotoN خبر زنده

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: روابطی که بین ادارات وجود دارد باعث شده کالایی که می آید به جای اینکه به طور کامل حمل شود و برای مصرف به دست مردم برسد هفته ها، روزها و ماه ها اینجا بماند و با هم مرتبط باشد. به اقتصاد داخلی و حاکمیت اقتصادی داخلی باید این مشکلات و گره ها را در دستان متخصصان جوان خوب باز کنیم و زندگی مردم را بهبود ببخشیم.

رضایی افزود: ما در این زنجیره تولید ثروت که سرمایه گذاری، تولید و تجارت است مشکل داریم و سعی داریم گره های این زنجیره را حذف کنیم تا درآمد، رفاه و آسایش مردم بهبود یابد.

وی تاکید کرد: رفع این موانع و سدهای داخلی از تهران امکان پذیر نیست و باید وارد عرصه کار شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: سیاست ما افزایش بار است و تاخیرهای زیاد در بنادر از کانتینری تا کشتی هزینه بر است و گاهی توقف روزانه کالا در بنادر تا یک درصد بر قیمت کالا و هزینه انبارداری و انهدام آن تاثیر می گذارد. به مردم می رسد، ما را تحت تأثیر قرار می دهد و باید این وضعیت را مدیریت کنیم تا دموکراتیزه نشویم و قیمت کالا را برای مردم کاهش دهیم.

به گزارش فارس، محسن رضایی پس از سفر به هرمزگان دقایقی پیش در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید