800 مورد ایمیکرون در کشور وجود دارد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 700 تا 800 نفر در کشور با آمیکرون شناسایی شده اند و نگرانی ما سرعت شیوع این سویه کووید 19 است.

یونس پناهی در جلسه شورای معاونین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مهم و اساسی است.

وی به 50 جهش در سال های اخیر در ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: آمیکرون جهش یافته کووید 19 است که شیوع بسیار بالایی دارد و اگر مراقب نباشیم شاهد اپیدمی در جامعه خواهیم بود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تزریق واکسن به ویژه برای نوبت سوم تصریح کرد: 10 میلیون دوز در گام سوم به افراد جامعه واکسن داده شد تا شاهد مقاومت بیشتر در برابر سویه های جدید از گروه های مختلف در کشور باشیم. انجمن.

پناهی به دریافت کنندگان نوبت سوم توصیه کرد که بستری متفاوت از دوز اول و دوم دریافت کنند تا سیستم بدن آنها مقاومت کند و بهبود یابد.

وی در خصوص واکسن شبه فایزر تولید شده در کشور افزود: واکسن شبه فایزر در داخل کشور تولید می شود و تولیدکنندگان در تلاش هستند واکسنی با مقاومت بالا در برابر سویه های جدید تولید و روانه بازار کنند.

پناهی خاطرنشان کرد: ذخایر کافی واکسن کراون در کشور وجود دارد و امیدواریم هموطنان در دریافت نوبت سوم دقت لازم را داشته باشند تا خطر و آسیب ناشی از این سویه را به حداقل برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید