600 میلیون وام مسکن انجمن 24 – خبر زنده

600 میلیون وام مسکن  انجمن 24

 – خبر زنده

انجمن 24- به گزارش بانک مسکن، محمود شایان با اشاره به افزایش 30 درصدی سقف مسکن، مهمترین اقدام بانکی در ابتدای سال جاری برای ایجاد رونق در بخش مسکن و ساختمان را تشریح کرد.

به گفته وی، بانک مسکن با در نظر گرفتن شهر محل سکونت، استفاده از فناوری های نوین و شرایط فنی سازنده، بسته وام برای ارائه مسکن در 12 بام مختلف برای سال جدید آماده کرده است.

مدیرعامل بانک گفت: بر اساس سیاست اعتباری سال جاری در حوزه مسکن و ساختمان، سازندگان، انبوه سازان و شرکت های ساختمانی می توانند از تسهیلات سقف های مختلف برای ساخت مسکن استفاده کنند.

شایان ادامه داد: سقف این تاسیسات با توجه به طبقه بندی جمعیتی شهرها به سه گروه تقسیم می شود که در هر گروه بسته به اینکه سازنده متقاضی تاسیسات ساختمانی از تکنولوژی جدید ساخت و ساز در ساخت و ساز استفاده می کند و همچنین بسته به اینکه سازنده حرفه ای یا معمولی باشد. (غیر حرفه ای). ) سقف تسهیلات نیز متفاوت است.

وی گفت: در بسته اعتباری رونق مسکن امسال برای 12 شهر تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، کوم، ساری و رشت سقف مسکن سازندگان حرفه ای از شما همچنین از فناوری جدید استفاده می کنید، 600 میلیون تن در هر واحد.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: همچنین 550 میلیون تن تجهیزات به سازندگان غیرحرفه ای که از فناوری نوین ساخت و ساز در پروژه خود برای ساخت هر بلوک آپارتمانی استفاده می کنند پرداخت می شود.

وی گفت: در این شهرها به سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین ساخت و ساز استفاده نمی کنند 500 میلیون تن و به سایر سازندگان 450 میلیون تن بدون سپرده ساخت و ساز پرداخت می شود.

  صحبت از اولین مبتلا به سویه جدید Omicron در ایران / فیلم

شایان تصریح کرد: در سایر مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر نیز سقف تسهیلات قراردادی برای سازندگان گروه اول با مبالغ 500 میلیون تن، 450 میلیون تن، 400 میلیون تن و 350 میلیون تن اعلام شد. هر واحد مسکونی تومان.پرداخت می شود.


بیشتر بخوانید: جزئیات دریافت تسهیلات وام


وی افزود: همچنین در شهرهای زیر 200 هزار نفر، سقف تسهیلات در چهار مورد مذکور به ترتیب 450 میلیون، 400 میلیون، 350 میلیون و 300 میلیون تن است.

شایان با اشاره به اینکه سقف سایت های بدون سپرده ساخت مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است گفت: تسهیلات جدید بانک مسکن تحت پوشش قرار می گیرد.

وی افزود: این بسته به صنعت مسکن کمک می کند علاوه بر سهمیه ساخت یک میلیون مسکن در سال، در شهرهای کشور دو برابر شود و در نهایت مشکل مسکن گروه های هدف در کشور دو برابر شود. حل شود.»

دیدگاهتان را بنویسید