60 درصد معتادان در تهران هستند / شهرداری در قبال معتادان مسئول شناخته می شود

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه شهر ما شهری بی هویت به جز پایتخت است، گفت: با شهری روبرو هستیم که هر بار نیاز به تغییر دارد بیایید نگاه کنیم. و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تهران یک کشور است.

وی افزود: شهرداری تهران هم برای خودش مشکلاتی دارد، اما اساس و کاری که دنبال می کنیم بر اساس شعار «تهران; کلان شهر الگوی جهان اسلام » بیایید با یک ادعای بزرگ شهر تهران را به یک الگوی جهانی تبدیل کنیم تا همه دنیا تهران را با این هویت بشناسند.

زاکانی ادامه داد: نکته دوم این است که من می خواهم با مردم صحبت کنم و توجه ما این است که به سمتی برویم که خود مردم بیایند پرچم تحول و تحول را بگیرند و شهرداری یک نهاد خدمات اجتماعی است و باید تغییر کند. دگرگونی روح و بدن شهر را با هم دنبال کنیم.

وی ادامه داد: این طومارها را مطرح کردم تا تاکید کنم برای ما مهم است که هویت شهرمان را بسازیم تا همه در دنیا تهران را با این هویت بشناسند و اگر بتوانیم سبک زندگی ایرانی – اسلامی ایجاد کنیم. شدت در حال گسترش است و وجه اصلی آن این است که مانند انقلابی که چشم جهانیان را کور می کند، اسلام را در روی زمین در عمل دیده می شود.

شهردار تهران افزود: به همین منظور هدف ما در مدیریت شهر شکل گیری فعالیت های درون محله ای و مسجدی است و در این راستا از هر کاری برای توسعه فعالیت استفاده خواهیم کرد. “

زاکانی با تاکید بر اینکه ما نسبت به مسئولیت خود بسیار احساس مسئولیت می کنیم و مسئولیت های بزرگی بر عهده داریم، گفت: از 21 هزار معتاد 60 درصد در تهران هستند که 1000 نفر از آنها زن هستند و باید بگویم که 30 هزار زندانی داریم. خانواده هایی که در تهران هستند و تا به امروز شهرداری مثلاً با مشکلی به نام اعتیاد کاری نداشته و به آنها گفته شده که آنها را رها کنید و کاری به آنها نداشته باشید و این هم سبک زندگی آنهاست. دنبال کنید، اما ما معتقدیم که آنها خواهر، مادر، برادر و پدر ما هستند.

به گزارش پایگاه خبری شهر، زاکانی در پایان خاطرنشان می کند: شهرداری وارد میدان شده و مسئول محسوب می شود و شهرداری در تلاش است تا معتادان را ساماندهی کند و 4 تا 5 سال در کنار آنها بماند چرا که وقتی معتاد ترخیص می شود باید معتاد را ساماندهی کند. به کسی برسیم که داخل مسجد است تا از آن مصون بماند و مسجد برای ما ستون است. 52 فعالیت در محور فعالیت های اجتماعی تعریف کرده ایم تا مساجد بتوانند با یکدیگر رقابت کنند. این یکی از این مدل هاست.

دیدگاهتان را بنویسید