4 میلیون خانه ساخته خواهد شد – خبر زنده

به گزارش فارس، محمد محبر امشب (سه شنبه) در حاشیه نشست وزارت راه و شهرسازی و بازدید از سامانه های مسکن این وزارتخانه با تاکید بر اهمیت مشارکت فعال مردم در مسکن برای تحقق شعار دولت برای ساخت 4 میلیون مسکن واحد مسکونی در دولت سیزدهم افزود: توان مالی و اجرایی و همچنین خلاقیت مردم می تواند زمینه ساز رونق و رونق بسیار و همچنین سرعت ساخت و ساز در صنعت مسکن باشد. “

معاون اول رئیس جمهور در جمع معاونان و مسئولان ارشد این وزارتخانه نیاز به مکان مناسب برای پروژه ملی مسکن را ضروری دانست و گفت: در این صورت سرمایه گذاری در این بخش موجه خواهد بود و ممکن است نقدینگی بی خانمان در جامعه باشد. کشور باید تاثیر مثبت داشته باشد اما در کنار این موارد باید از فناوری های نوین جهانی در ساخت مسکن استفاده کرد.

دکتر محبر از وزارت راه و شهرسازی خواست تا الگویی جامع و مقرون به صرفه برای اجرای طرح ملی مسکن و ساخت چهار میلیون واحد مسکونی ایجاد کند تا انگیزه کافی برای سرمایه گذاران برای ورود به مسکن فراهم شود. صنعت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مسکن نقش کلیدی در رشد و ارتقای بسیاری از مولفه های اقتصادی کشور دارد، ادامه داد: طرح ها و اقداماتی که برای فقرزدایی و تبدیل مردم به خانه دار انجام می شود باید نتیجه عملی داشته باشد.

این مخبر همچنین بر تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر و برنامه اقدام ملی ساخت مسکن روستائیان و همچنین تمرکز بر بافت های فرسوده در ساخت مسکن تاکید کرد.

  مهم نیست چند خانه دارید. فقط خالی نباش! - خبر زنده

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه های دولت در زمینه مسکن مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی گفت: با کمک سازمان ها و نهادهای انقلابی و غیردولتی مشکل مسکن این بخش از جامعه دولت حل شده است.»

مخبر در این مراسم از سامانه های وزارت راه و شهرسازی شامل سامانه ملی املاک و مسکن، سامانه ملی مسکن و تسهیلات این وزارتخانه بازدید کرد و با توضیحاتی در جریان روند کار این سامانه ها قرار گرفت. و گزارش می دهد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی همچنین از اجرای طرح کمک مسکن در قالب قانون جهش تولید مسکن و آمار متقاضیان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن در استان ها و شهرها و راه اندازی وضعیت واحدهای مسکونی گزارش داد. و تعمیرات اساسی و همچنین پیشرفت فیزیکی پروژه ملی مسکن ارائه شده در دولت سیزدهم.

این مخبر در حاشیه این مراسم در گفت و گو با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر ساخت 4 میلیون مسکن گفت: این اقدام بسیار بزرگی است که خدای ناکرده با تلاش همه دستگاه های ذیربط محقق خواهد شد. . در دولت سیزدهم

وی ادامه داد: دولت چند کار را همزمان در بازار مسکن انجام می دهد که یکی از آنها نظارت بر وضعیت اجاره بهای مسکن است. در همین رابطه کمک به ودیعه مسکن را نیز پیش بینی کردیم که اقدامات اجرایی برای پرداخت به متقاضیان آغاز شد و علاوه بر این اقدامات، بخشنامه ای در اجلاس سران تصویب شد تا اجاره بهای مسکن بیش از حد افزایش پیدا نکند و بازرسی ها در در این راستا شروع می شود و سازمان تعزیرات با شرکت های متخلف در این زمینه برخورد خواهد کرد.

  ارزیابی مدیر شبکه 4 سیما از عملکرد 100 روزه دولت اصلی

معاون اول رئیس جمهور افزود: تسریع در تکمیل بلوک های نیمه تمام مسکن مهر و برنامه اقدام ملی مسکن یکی از عوامل مهم در حل مشکل مسکن است. در دسترس مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم، ادامه داد: خوشبختانه مشکل زمین بیش از یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکونی در این طرح حل شده و پیشرفت های خوبی در شروع کار صورت گرفته است. ساخت و ساز. از این واحدها.”

این مخبر بر اهمیت استفاده از آخرین فناوری ها در ساخت این بلوک ها تاکید کرد و افزود: وزارت راه و شهرسازی در حال تهیه الگویی برای ارائه تضمین های کافی برای سرمایه گذاری در طرح ملی مسکن برای سرمایه گذاران است که البته متکی به مالی و توان اجرایی مردم در اجرای نهضت ملی مسکن به اجرای موفق این طرح کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید