4 فواید منحصر به فرد فندق انجمن 24

4 فواید بی نظیر فندق

انجمن 24-فندق طعم شیرینی دارد و می توان آن را به صورت خام، بو داده یا آسیاب شده به شکل خمیر مصرف کرد. مانند سایر مغزها، فندق نیز سرشار از مواد مغذی و سرشار از پروتئین، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی است. در این مقاله چهار فایده شگفت انگیز فندق برای سلامتی را خواهید خواند.

1) حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است

با مصرف فندق مقادیر قابل توجهی از ترکیبات با خاصیت آنتی اکسیدانی دریافت خواهید کرد. آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند، که می تواند به ساختارهای درون سلولی آسیب برساند، منجر به پیری زودرس و افزایش خطر ابتلا به سرطان های مختلف و بیماری های قلبی شود.


بیشتر بخوانید: تشدید افسردگی با عدم مصرف این غذاها


2) حفظ سلامت قلب

مصرف فندق می تواند در کاهش سطح کلسترول خون موثر باشد. افرادی که فندق می خورند سطح کلسترول بد کمتری دارند. مصرف فندق باعث کاهش سطح چربی خون و افزایش سطح ویتامین E می شود.علاوه بر این، چون فندق سرشار از انواع اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها، سرشار از فیبر و حاوی مقادیر قابل توجهی منیزیم و پتاسیم است، مصرف آن به تنظیم فشار خون کمک می کند.

3) منبع غنی از مواد مغذی

اگرچه فندق کالری بالایی دارد، اما منبع غنی از مواد مغذی و چربی های سالم است. هر 28 گرم فندق (تقریباً 20 فندق) حاوی 176 کالری و 17 گرم چربی، 4.2 گرم پروتئین، 4.7 گرم کربوهیدرات، 2.7 گرم فیبر است. فندق همچنین حاوی ویتامین (E)، تیامین یا ویتامین (B1)، منیزیم، مس و منگنز است.

4) کاهش خطر ابتلا به سرطان

آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در فندق این مغز مغذی را ضد سرطان می کند. در میان مغزها، فندق حاوی بالاترین میزان آنتی اکسیدان به نام پروآنتوسیانیدین است. مطالعات نشان می دهد که این ترکیبات آنتی اکسیدانی می توانند در پیشگیری و حتی درمان سرطان موثر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید