36 هزار میلیارد تن تجهیزات و وام در سفر رئیس جمهور به هرمزگان اعطا شد.

به گزارش فارس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان امشب در گفت و گوی ویژه خبری به بیان نکات و سوالات خود در خصوص موافقت رئیس جمهور و هیئت دولت در هرمزگان پرداخت.

گزیده ای از این اظهارات به شرح زیر است:

** کار بر روی مصوبات از دو ماه پیش آغاز شد.

** بیش از 22 تریلیون تن فولاد در بخش اعتبار، 14 تریلیون تن در بخش تجهیزات و یک میلیارد دلار در بخش ارز تصویب شده است.

** 145 مصوبه داشتیم که نشان از نگاه ویژه به هرمزگان دارد و حضور دو روزه آنها در استان و حجم مصوبات نیز این مشکل را نشان می دهد.

** از جمله مصوبات اصلی شیلات و کشاورزی، راه و زیرساخت، خطوط لوله و خطوط انتقال، آبرسانی به شهرها و روستاهای استان است.

** بهبود وضعیت مردم در مناطق زلزله زده دغدغه جدی ماست.

** برنامه های رفاه و فقرزدایی و توسعه برای ریشه کنی فقر روستایی طراحی شده است. علل این فقر را می توان در ارکان مختلف شناسایی کرد. قبل از این بارندگی ها چند صد روستا را تانک تامین کردیم. برنامه های اشتغال در روستا و به ویژه در صنعت در سطح وسیعی است و در استخدام نیروهای بومی نیز با چالش بزرگی روبرو هستیم که امیدواریم با مصوبات سفر به اتفاقات خوبی منجر شود.

** در صنعت فولاد در همان بخش‌های اصلی بلوک متوقف شده‌ایم، اما این می‌تواند تبدیل به ورق، لوله و… شود که هم می‌تواند اشتغال ایجاد کند و هم ارزش افزوده.

** خدای ناکرده پل خلیج فارس کشم را با نفت تامین می کنیم و این یک خواسته ملی است و باید به خواسته مردم شریف استان جامه عمل بپوشانیم. مدلی که تعریف شده در صورت تصویب می تواند اتفاقات خوبی را به دنبال داشته باشد و 280 میلیون یورو برای آن دیده شده که 100 میلیون یورو آن برای سال آینده است.

  آزمایش موشک های ضد زیردریایی بریتانیا در اقیانوس آرام

** در جزایر مکران و مناطق ساحلی برنامه های توسعه باید بر اساس صیادی و تجارت باشد. راه حل اصلی این سفر، دادن قدرت به استان برای ساماندهی این وضعیت بود تا با راه اندازی سه مرکز ذخیره ماهیگیری جایگزین در استان، بتوانیم به تعداد زیادی از شناورهای موجود اجازه دهیم روند صید را بهبود بخشند و بر نظم و انضباط ماهیگیری نظارت کنند. وضعیت ماهیگیری در حومه شهر اجازه دهید ما باشیم.

** با ایجاد این سه مرکز جایگزین ذخیره بی شک می توانیم وضعیت صید استان را بهبود بخشیم.

** همدلی موجود در استان امیدهای زیادی برای تقریب حداکثری برای اجرای خواست مردم ایجاد کرده است.

** میزان مصوبات و اعتباراتی که هرمزگان در این سفر دریافت کرد بسیار بیشتر از سایر سفرهای رئیس جمهور بود و به تنهایی کاری از دست ما برنمی آید و باید دست به دست هم دهیم تا فقر را در استان ریشه کنی و نیات را برای هرمزگان روشن کنیم. .

دیدگاهتان را بنویسید