22012، سال طلایی فروش کتاب در بریتانیا

در سال 2021، فروش کتاب در بریتانیا به بالاترین سطح خود در یک دهه گذشته رسید.

به گزارش گاردین، در سال 2021، با وجود اپیدمی تاج، فروش کتاب در بریتانیا بیش از 212 میلیون نسخه فروخته شد که سال 2021 بالاترین فروش کتاب در یک دهه بود.

این افزایش فروش کتاب تا حدی به دلیل محبوبیت روزافزون رمان های جنایی، علمی تخیلی، فانتزی و عاشقانه است. به طور کلی، فروش کتاب در بریتانیا در سال 2021 نسبت به سال 2020 حدود 5 درصد افزایش یافت. در سال 2021، ارزش کل کتاب های فروخته شده به 1.82 میلیارد رسید.

این ارقام اخیراً در وب سایت Nielsen BookScan منتشر شده است. افزایش فروش پس از بسته شدن کتابفروشی ها در بریتانیا در سه ماهه اول سال 2021 رخ می دهد.

بر اساس آمار ارائه شده در سال 2021، کتاب های عاشقانه، علمی تخیلی و جنایی به ترتیب بیشترین رشد فروش را در بین کتاب های تخیلی نسبت به سال 2019 داشته اند.

دو رمان جنایی پرفروش ریچارد اوتمن، «باشگاه قتل پنج‌شنبه» و «مردی که دو بار مرد»، پرفروش‌ترین سال گذشته، جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های این کتاب بودند.

«باشگاه قتل پنجشنبه» نوشته ریچارد اوتمن، «پسر، خفاش، روباه و اسب» نوشته چارلی ماکسی، «کتابخانه نیمه شب» نوشته مت هیگ، «مردی که دو بار مرد» نوشته ریچارد اوتمن کتاب آشپزی جدید سریع و آسان توسط کیت آلیسون و کی فیدرستون، کتاب رکوردهای جهانی گینس 2022، دور اثر باب مورتیمر، ابرقهرمان اثر دیوید ویلیامز “بیلی کانلی” و “جایی که خرچنگ ها می خوانند” اثر دلیا اونز به ترتیب 10 کتاب پرفروش در بریتانیا در سال گذشته بودند. .

دیدگاهتان را بنویسید