1000 گیگ ظرفیت خاموش اینترنت بین المللی بازیابی شده است

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، ۱۰۰۰ گیگ ظرفیت بین المللی شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل اختلال در دو مسیر نوری در گرجستان از ساعت ۱۴:۳۰ بعدازظهر امروز (شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰) دچار اختلال شده است. که با اقدامات بعدی این مرکز تا ساعاتی دیگر تخلف مذکور رفع خواهد شد.

بدین ترتیب این مرکز اعلام کرد که چند ساعت پس از قطع شدن ظرفیت 1000 گیگابایتی اینترنت بین الملل کشور، این ظرفیت در ساعت 18:45 پس از رفع تداخل بازیابی و به زنجیره مصرف بازگشت.

به گزارش ایسنا، طی دو ماه گذشته این دومین بار است که وقفه های مکرری در حوزه اینترنت بین الملل رخ می دهد. شرکت ارتباطات زیرساخت در 16 آذرماه اعلام کرد که 430 گیگابایت از ظرفیت پهنای باند بین‌المللی شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل قطع شدن بخش دوم الیاف دریایی متعلق به GBI در منطقه دریایی بین قطر و امارات غیرقابل دسترسی است.

البته در چند روز اخیر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازگشت قطع ظرفیت از باند فرکانسی بین المللی شرکت ارتباطات زیرساخت به ظرفیت اینترنت ملی خبر داده است. همچنین در حالی که 300 گیگ از ظرفیت بین المللی شرکت مخابرات زیرساخت که از طریق روستلکوم تامین می شود در 28 آذرماه قطع شد، این ظرفیت یک روز بعد احیا و به مصرف بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید