10 گیاه مناسب برای اتاق خواب – خبر زنده

10 گیاه مناسب برای اتاق خواب

 – خبر زنده

انجمن 24 یکی دیگر از ویژگی های گیاه مناسب برای اتاق خواب، توانایی تولید اکسیژن در شب است. در واقع گیاه مناسب برای اتاق خواب با افزایش سطح اکسیژن محیط به بهبود کیفیت خواب شما نیز کمک می کند. به یاد داشته باشید که همه گیاهان برای اتاق خواب مناسب نیستند. زیرا برخی از گیاهان نه تنها اکسیژن تولید نمی کنند، بلکه دی اکسید کربن را در شب منتشر می کنند. به همین دلیل بهتر است برای خرید گلدان برای محیط زندگی خود گیاه مناسب اتاق خواب را بشناسید.

سانسور

سانسور گیاهی است که نگهداری آن آسان است. در شب اکسیژن آزاد می کند و دی اکسید کربن را جذب می کند که هوا را تصفیه می کند و خواب بهتری ایجاد می کند. همچنین سموم معمولی موجود در هوای خانه (فرمالدئید، تری کلرواتیلن، بنزن) را فیلتر می کند. برای کسانی که تنگی نفس و سردرد دارند، نگهداری آن در اتاق خواب توصیه می شود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا نماد ابدیت و جاودانگی است و یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی به حساب می آید. رشد و نگهداری آن آسان است و با تقسیم بوته به راحتی تکثیر می شود. این گیاه به آبیاری زیادی نیاز ندارد. توصیه می شود آن را پشت پنجره بگذارید. زیرا به نور مستقیم طولانی مدت نیاز دارد.

یک گلدان کوچک با آلوئه ورا در اتاق خواب شما هم زیبایی و هم جلوه زیبایی به دکور و فضای خانه شما می بخشد. مطالعات نشان می دهد که آلوئه ورا در شب مقادیر زیادی اکسیژن آزاد می کند که کیفیت خواب را بهبود می بخشد. با استفاده از آلوئه ورا یک منبع اکسیژن رایگان خواهید داشت.

پاپایای ساده یا پیچک

گیاه پیچک معمولاً به سرعت رشد می کند اگر در فضای باز و در یک محیط آفتابی کاشته شود. اما در نور کم نبض ادامه می یابد و به خوبی رشد می کند. می توانید این گیاه را در یک سبد یا گلدان آویز گوشه اتاق خواب بکارید یا کنار پنجره قرار دهید و خواهید دید که برگ های جدید آن به سمت پرده و پنجره می روید. این گیاه با آبیاری کم به خوبی کنار می آید. پس اگر قصد سفر دارید خیالتان راحت باشد که گلدان مشکلی ندارد.

  داور پیشکسوت فوتبال درگذشت انجمن 24 - خبر زنده

بیشتر بخوانید: نکاتی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی آگلومرا


Chamadora Elegance یا Palm Palm

اگر دوست دارید گلدان های بزرگتری در خانه نگهداری کنید، می توانید نخل شامدورا الگانس را انتخاب کنید. این گیاه بسیار سبک و البته غیر مستقیم را ترجیح می دهد. به همین دلیل است که راحت است آن را در گوشه اتاق نزدیک پنجره قرار دهید. میزان رطوبت مورد نیاز این گیاه رطوبت متوسط ​​است. برای نگهداری از این گیاه باید دقت کنید که خاک گلدان همیشه مرطوب باشد. اما خاک گلدان نباید خیس و پر آب باشد. آب زیاد باعث مرگ گیاه می شود.

توتوس

پوتوس یا پتوس گیاهی بسیار زیبا و یکی دیگر از گیاهان مناسب برای اتاق خواب است. این گیاه که می تواند در سبدهای آویز زندگی کند، نیاز به مراقبت کمی دارد، تحمل بالایی دارد و رنگ های متنوعی در بازار دارد. خوبی پوتوس این است که می تواند در شرایط نوری مختلف زندگی کند. خواه نور و سایه کم باشد یا آفتاب کامل. همچنین توانایی بالایی در تحمل کم آبی دارد. با توجه به این موارد حتما متوجه خوبی این گیاه شده اید.

پوتوس به طور بالقوه می تواند شکوفا شود، اما گل دادن این گیاه در داخل خانه غیرمعمول و دشوار است، بنابراین این گیاه بیشتر به دلیل برگ های زیبای آن رشد می کند و زیبایی آن به دلیل برگ های سبز آن است. برای ایجاد جلوه ای متفاوت در اتاق، بهتر است خروس را در یک سبد یا گلدان آویزان از سقف یا دیوار قرار دهید تا بتوانید از زیبایی آن لذت ببرید و نهایت استفاده را ببرید.

  در خودرو تویوتا 86 کیلوگرم هروئین وجود داشت - خبر زنده

گندم

یکی از گیاهان مناسب برای تصفیه هوا گندم است. طبق مطالعات، گندم می تواند حدود 90 درصد از میکروب های سرطان زا فرمالدئید را از بین ببرد. علاوه بر این، گندم ذرات معطر و بخار را جذب می کند تا میزان اکسیژن را تثبیت کند و در نتیجه اکسیژن مورد نیاز برای خواب را تامین کند. برای این گیاه نور غیر مستقیم و آبیاری 2 تا 3 بار در هفته توصیه می شود. محلول پاشی در هوای گرم برای این گیاه مناسب است. این گیاه زیبا با برگ پاشی با قرار دادن آن روی میز و یا آویختن آن در کوکداما زیبایی فضا را دو چندان می کند.

اسپاتی فیلوم

این گیاه زیبا آلاینده های شیمیایی مانند بنزن، تری کلرواتیلن و فرمالدئید را فیلتر می کند. همچنین رطوبت تولید شده توسط گل اسپاتی رطوبت را تا 5 درصد افزایش می دهد و در نتیجه میکروب های ایجاد کننده آلرژی را از بین می برد. همچنین خشکی بینی و گلو را در طول شب برطرف می کند. به خاطر داشته باشید که اسپاتی فیلوم گیاهی سمی برای کودکان و حیوانات است و نباید در دسترس باشد.

آگلومره

آگلونما یا گیاه همیشه سبز چینی یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی است زیرا به نور کمی نیاز دارد و در قسمت های تاریک خانه به خوبی رشد می کند و گیاه نمی روید. بهترین مزیت این گیاه دفع بسیاری از سموم در مدت زمان کوتاهی است.

گیاه آپارتمانی فیلودندرون

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی محبوب که برای نگهداری در اتاق خواب مناسب است، گل فیلودندرون است. این گیاهان باید به عنوان یک انتخاب کلاسیک برای اتاق خواب ارائه شوند که در آپارتمان های دهه 70 قرن گذشته نگهداری می شوند. این گیاه با برگ های انجیر خود اذیت نمی شود و با ظاهری جذاب می تواند در گوشه اتاق شما قرار گیرد.

  دو مرد جوان بر اثر خفگی در چاه جان باختند

برای اینکه این گیاه را برای اتاق خواب مناسب نگه دارید، بهتر است آن را نزدیک به نور قرار دهید. میزان آب مورد نیاز این گیاه نیز ناچیز است و هر زمان که خواستید گلدان بیشتری با فیلودندرون داشته باشید، می توانید ریشه آن ها را در یک لیوان آب قرار دهید.

شب بخیر

دراسنا بالالی گیاهی مناسب برای اتاق خواب است که به صورت بوته ای است. این گیاه شرایطی را به شما می دهد که بدون مشکل محدودیت قد، احساس مراقبت از درختی در خانه خود را داشته باشید.

برگ های براق و بلند این گیاه در بالای ساقه بلند آن بسیار زیباست و به عنوان یک گیاه زیبا در اتاق خواب شما ظاهر می شود. این گیاه سایه جزئی را تحمل می کند، اما گل های سفید و زیبای آن در نور کافی نمایان می شوند.

این گیاه بر خلاف نامش اصلا خوراکی نیست و برگ های سمی آن در دسترس کودکان و حیوانات خانگی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید