10 ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

10 ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

انجمن 24-تمامی مواد غذایی چه طبیعی و چه فرآوری شده باید در دما و رطوبت معینی نگهداری شوند تا از فساد آن جلوگیری شود و این برای نگهداری مواد غذایی بسیار مهم است.

تصور اشتباهی در مورد نگهداری مواد غذایی در دمای پایین به خصوص در یخچال وجود دارد که باعث شده است بسیاری از مواد غذایی برای جلوگیری از فساد آن در یخچال نگهداری شوند اما بسیاری از غذاها این باور را رعایت نمی کنند و در دمای پایین از بین می روند و یا حداقل خاصیت خود را از دست می دهند.

گوجه فرنگی 1 عدد

گوجه فرنگی از آن دسته سبزیجاتی است که نباید زمان زیادی را بین چیدن و خوردن آن سپری کنید، همیشه سعی کنید به اندازه ای که نیازی به نگهداری در یخچال ندارید، برای مصرف روزانه گوجه فرنگی بخرید.

2. موز

موز را نباید در یخچال نگهداری کرد، زیرا تمام خواص خود را از دست می دهد و مصرف آن برای بدن مفید نیست. سپس این میوه مغذی را در جای خنک نگهداری کنید.

3. مرکبات

مرکبات نمونه های عالی از میوه هایی هستند که نیازی به نگهداری در یخچال ندارند و بهترین روش نگهداری آن ها این است که آنها را در سبد میوه و در کمد خنک نگهداری کنید و در کمتر از 4 روز مصرف کنید.

4. کره

به نظر می رسد کره تنها غذایی است که همه در فریزر نگه می دارند، زیرا کره جزو مواد لبنی به حساب می آید و از یخچال خارج می شود، اما اینطور نیست و کره یخچال تا زمانی که بتواند آب می شود. نیز مورد استفاده قرار گیرد.

  الزام داشتن مجوز برای اسباب کشی تا 15 فروردین ادامه دارد - خبر زنده

بیشتر بخوانید: 4 فایده منحصر به فرد فندق


نگهداری روغن در یخچال برای افرادی که عاشق روغن جامد هستند مانعی ندارد اما در این صورت ممکن است مقداری از خواص خود را از دست بدهد.

5. کیک

شیرینی از آن دسته غذاهایی است که یکبار پخته شده و در دمای بسیار بالا آماده مصرف می شود، بنابراین کم نگه داشتن آن به خصوص به دلیل تخم مرغ و لبنیات به کار رفته در تهیه آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

6. نان

نگهداری نان در دمای پایین یک اشتباه رایج است که تکرار می شود. دو روش برای نگهداری نان وجود دارد. ابتدا نان خود را در ظرف پلاستیکی در جای دربسته، خشک و خنک نگهداری کنید، اما اگر می خواهید آن را برای مدت طولانی نگهداری کنید، بهترین راه این است که آن را فریز کنید.

7. سیب زمینی

نه تنها سیب زمینی، بلکه تمامی غذاهای نشاسته ای، نگهداری آن ها در یخچال می تواند نشاسته را به نوعی قند مضر تبدیل کند و همانطور که می دانیم مصرف این نوع شکر باعث بیماری هایی می شود که درمان آن بسیار سخت و پرهزینه است.

8. میوه ها روی گل

میوه های نارس را به هیچ وجه در یخچال نگهداری نکنید، دمای اتاق برای آنها بهتر است. میوه را به مدت دو تا سه روز در دمای محیط بگذارید و پس از رسیدن و نرم شدن در یخچال نگهداری کنید.

9. قهوه

قهوه یا هر چیز دیگری که تهیه می شود نباید در یخچال یا در هوای سرد نگهداری شود، زیرا طعم و عطر خود را از دست می دهند. این تنقلات را در ظرف دربسته و در جای خشک نگهداری کنید.

  اتهامات محمد اسلام به رئیس جمهور قبلی

10. خیار

دلیل خوبی برای گذاشتن ترشی ها و سایر ترشی های ذخیره شده در آب نمک در یخچال وجود ندارد، زیرا آب موجود در آنها سدیم زیادی دارد و در کوتاه مدت فاسد نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید