1.5 میلیون تن کالا در آستانه خروج از گمرکات کشور است

به گزارش تسنیم، سید احسان خاندوزی گفت: طبق بررسی های انجام شده تشریفات گمرکی و ترخیص بیش از یک میلیون و 500 هزار تن کالای اساسی انجام شده و این اقلام در آستانه خروج از گمرکات کشور قرار دارد.

وی افزود: در یک روز بیش از 77 هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) از گمرک ترخیص شد که رکورد جدیدی در ترخیص و خروج نهایی کالاهای اساسی و ضروری است.

وزیر اقتصاد به مصوبات جلسه تسهیل در ترخیص کالاهای اساسی با حضور معاون اول رئیس جمهور و مقامات مسئول در سایر سازمان ها اشاره کرد و گفت: تعیین عوارض گمرکی کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات؛ تعیین عوارض گمرکی کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات. ایجاد زیرساخت های لازم برای یک نمونه کالا مشروط به اخذ و ارائه مجوزهای قانونی و گزارش دهی توسط یک دستگاه. مدیریت یگان مرزی و حمل و نقل کلیه کالاهای اساسی اتخاذ شده است که با ابلاغ این مصوبات از سوی معاون اول رئیس جمهور، اقدامات لازم برای اجرای آنها انجام خواهد شد.

معاون فنی گمرک ایران نیز با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد اعلام کرد: اینها کالاهایی بودند که در صورت ادامه این روند با کاهش دفن زباله و یا ریختن این اقلام در بندر مواجه خواهیم شد.

ارونگی افزود: تمامی مشکلات و رکودهای مربوط به ترخیص نهایی کالاهای اساسی شناسایی شده و با اتخاذ تصمیمات مناسب و اجرای آنها از جمله حمل و نقل کامل این کالاها، خواهیم توانست رکود در این چرخه را به حداقل ممکن برسانیم. “

معاون فنی گمرک ایران گفت: با احتساب آمار کالاهای اساسی که به دلیل دپوی این کالاها در بنادر و گمرکات کشور از بنادر خارج نمی شوند، نرخ ترخیص نهایی کالاهای اساسی بیشتر است. نسبت به مقدار ورود کالا که نشان دهنده آزادسازی سریع است.«این یک کالای اساسی است.

آرونگی افزود: با اعلام مصوبات مربوط به جلسه معاون اول رئیس جمهور که بنا به درخواست وزارت اقتصاد تشکیل و موضوعات مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، گمرک می تواند کالاهای اساسی را به طور کامل در نوبت ترخیص کند. توزیع ارز.» منجر به ترخیص اکثر کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات شد.

دیدگاهتان را بنویسید