1.2 میلیون بلیت جام جهانی فوتبال 2022 در قطر فروخته شده است – خبر زنده

به گزارش ایسنا، مسئولان برگزاری جام جهانی 2022 اعلام کردند که بیش از یک میلیون و 200 هزار بلیت برای جام جهانی فوتبال 2022 قطر فروخته شده است. فرصت بعدی برای خرید بلیت جام جهانی بر اساس اولویت اول خواهد بود اما هنوز تاریخ آن اعلام نشده است.

23.5 میلیون بلیت جام جهانی به فیفا ارسال شده است که بیشترین تعداد بلیت مربوط به آرژانتین، برزیل، انگلیس، فرانسه، مکزیک، قطر، عربستان سعودی و ایالات متحده است. حسن التوادی، دبیرکل کمیته عالی عرضه و میراث قطر گفت: «فکر می‌کنم حدود 1.2 میلیون بلیت خریداری شده است. بنابراین مردم واقعاً در مورد جام جهانی هیجان زده هستند.

وی گفت که در مجموع دو میلیون بلیت در طول این مسابقات 28 روزه در دسترس خواهد بود. فرصت بعدی برای خرید بلیت جام جهانی بر اساس اولویت اول خواهد بود اما هنوز تاریخ آن اعلام نشده است.

مسابقات مقدماتی جام جهانی به پایان رسید و تمامی 32 تیم جام جهانی مشخص شدند.

قطر امیدوار است در طول جام جهانی 1.2 میلیون بازدید کننده جذب کند که تقریباً نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد.

التوادی روز چهارشنبه در مجمع اقتصادی قطر که توسط بلومبرگ سازماندهی شده است، گفت: “سازمان دهندگان در تلاش هستند تا از افزایش قیمت ها جلوگیری کنند.” این مسابقات باید برای همه طرفداران قابل دسترس و در دسترس باشد.

البته مهمترین مشکل سران قطری ماندن هواداران در این کشور در جام جهانی است. قطر کمتر از 30 هزار اتاق هتل دارد و طبق آخرین برآوردها، 80 درصد از این اتاق ها در حال حاضر برای مهمانان فیفا در نظر گرفته شده است. پیش از این اعلام شده بود که برگزارکنندگان جام جهانی در نظر دارند 1000 «چادر سبک» در بیابان برای هواداران فیفا برپا کنند تا در طول جام جهانی از آن استفاده کنند.

  مناطق آزاد و فدراسیون فوتبال با اعزام هواداران به جام جهانی قطر موافقت کردند

رسانه های خارجی به ویژه انگلیسی ها به دلیل رعایت نکردن حقوق کارگران قطری مورد انتقاد گسترده قرار گرفته اند. در همین حال، گزارشی ادعا می کند که پس از انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2010، 1200 کارگر مهاجر از ملیت هندی و نپالی جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید