۶ غذایی که کبد شما را از بین می برد – خبر زنده

به گزارش فارس، برخی از وظایف اصلی کبد شامل هضم غذا و تصفیه سموم از بدن است. شما باید سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که برای کبد سالم مفید هستند و از غذاهایی که می توانند کار با آن را بدتر یا سخت کنند اجتناب کنید. با گذشت زمان، شرایطی که به کبد آسیب می زند می تواند منجر به زخم (سیروز) و در نهایت نارسایی کبد شود که یک وضعیت تهدید کننده زندگی است. اما درمان زودهنگام و پیشگیری از عوامل خطر می تواند به کبد زمان برای بهبودی بدهد.

کارشناسان می گویند از داروهای بدون نسخه گرفته تا رژیم های پرکالری و قندی، راه های زیادی وجود دارد که بتوانیم به کبد خود فشار بیاوریم. کبد بزرگترین اندام منفرد در بدن است که عملکردهای متعددی را انجام می دهد و صفرا تولید می کند که به هضم غذا و ذخیره چربی کمک می کند و علاوه بر ایمنی بهتری برای ما ایجاد می کند.

کبد به عنوان گیاه شیمیایی بدن ما در نظر گرفته می شود، زیرا به طور شبانه روزی برای حفظ سطوح شیمیایی در خون کار می کند و نقش مهمی در دفع سموم از بدن دارد. نکته غم انگیز این است که ممکن است خیلی دیر به اهمیت آن پی ببریم و راه های زیادی وجود دارد که می توانیم ناخودآگاه روزانه به کبد خود آسیب برسانیم. از مصرف الکل گرفته تا مصرف بیش از حد مواد مخدر، رژیم های غذایی پر قند، رژیم های پرکالری و از دست دادن سبزیجات و میوه های سبز، می توانیم فشار زیادی به کبدمان وارد کنیم. محققان گفتند: از آنجایی که ما همان چیزی هستیم که می خوریم، باید غذاهایی بخوریم که برای زندگی سالم مفید هستند و از غذاهایی که کبد را سخت تر کار می کنند و عملکرد آن را مختل می کنند، پرهیز کنیم.

  شاهکار جدید تلویزیون; سانسور گربه! / فیلم

در اینجا برخی از بدترین غذاهای کبدی وجود دارد که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید:

1 سیگار کشیدن

نه تنها سرطان ریه، بلکه سرطان کبد نیز با سیگار کشیدن مرتبط است. مواد شیمیایی سمی موجود در تنباکوی سیگار می تواند باعث التهاب و در نهایت سیروز شود. سیگار تولید سیتوکین ها را افزایش می دهد، ماده ای شیمیایی که التهاب و آسیب به کبد را افزایش می دهد. استرس اکسیداتیو ناشی از دود سیگار بسیار زیاد است و به کبد فشار می آورد تا خون را سم زدایی کند و مواد شیمیایی مضر را در بدن آزاد کند و در نهایت منجر به سرطان کبد شود. سیگار خطر ابتلا به سرطان کبد (نوعی سرطان کبد) را در افراد مبتلا به هپاتیت B و C افزایش می دهد.

2. مصرف شکر

مصرف بیش از حد قند می تواند به کبد شما آسیب برساند. شکر خام، تصفیه شده و شربت ذرت با فروکتوز بالا که در غذاهای شیرین مانند شیرینی ها، بیسکویت ها، نوشابه ها و غیره یافت می شود، باعث تجمع چربی می شود که می تواند منجر به بیماری کبد شود. قند بیش از حد می تواند به اندازه الکل برای کبد مضر باشد.

3. مصرف الکل

این یکی از دلایل اصلی بیماری کبد است. مصرف الکل تا حدودی روی کبد تاثیر می گذارد. هنگام تلاش برای تجزیه الکل، واکنش شیمیایی که رخ می دهد به سلول ها آسیب می رساند و منجر به التهاب، مرگ سلولی و فیبروز می شود. مصرف الکل منجر به سیروز کبدی می شود که می تواند عوارضی مانند استفراغ خون، یرقان، تجمع بیش از حد مایعات در بدن و سرطان کبد را به همراه داشته باشد. مصرف الکل باید به طور کامل متوقف شود تا آسیبی نبیند.

  آمریکا: برجام به نفع شرکا و متحدان ما در منطقه است

4. آرد سفید

از غذاهای تهیه شده از آرد سفید همیشه باید اجتناب کرد. بسیار فرآوری شده است، فاقد مواد معدنی، فیبر و ویتامین های ضروری است و می تواند سطح قند خون را افزایش دهد. از خوردن غذاهایی مانند پاستا، پیتزا، بیسکویت، نان و غیره خودداری کنید. در عوض، به اینها به عنوان اقداماتی فکر کنید که باید به طور منظم برای کمک به حفظ سلامت کبد خود انجام دهید.

5. غذاهای فست فود

فست فودها سرشار از چربی اشباع شده و هضم آنها دشوار است، غذاهایی مانند همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و غیره. آنها برای کبد خوب نیستند زیرا برای پردازش این غذاها باید سخت کار کند. علاوه بر کبد چرب، چربی های اشباع شده نیز می توانند کلسترول بد خون را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند.

6. گوشت قرمز

هضم گوشت قرمز پر از پروتئین برای کبد شما یک چالش است. از آنجایی که تجزیه پروتئین برای کبد آسان نیست، تجمع بیش از حد پروتئین می تواند منجر به مشکلات متعدد کبدی از جمله بیماری کبد چرب شود که می تواند به مغز و کلیه ها آسیب برساند.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید