یک سرباز آمریکایی اسیر شده در اوکراین در جنگ بیولوژیکی تخصص دارد؟ – خبر زنده

به گزارش تسنیم، یک شبکه تلویزیونی روسیه روز شنبه گزارشی تصویری از دو سرباز آمریکایی به نام های اندی هوین و الکساندر دارویک را پخش کرد که هفته گذشته در حین نبرد با نیروهای اوکراینی در نبرد با ارتش روسیه دستگیر شدند. این دو پس از چند ساعت مخفی شدن در پناهگاه مجبور به تسلیم شدند.

در این ویدئو، اندی هوین، سرباز سابق آمریکایی، توضیح می دهد که او و الکساندر دارویک در کنار نیروهای اوکراینی در نزدیکی شهر خارکف علیه ارتش روسیه می جنگند. ارتش روسیه موفق شد مواضع ما را تصرف کند و در نتیجه ما مجبور به عقب نشینی شدیم. سپس چند ساعتی پنهان شدیم اما در نهایت مجبور شدیم تسلیم نیروهای روسی شویم.

در همین زمینه، شبکه تلویزیونی اودا تی وی ترکیه در گزارشی از دستگیری این دو سرباز آمریکایی عکسی از الکساندر دارویک را منتشر کرد که نشان یگان آمریکایی جنگ شیمیایی و بیولوژیکی بر روی سینه او بود.

مقامات روسی پیشتر گفته بودند که ایالات متحده 46 مرکز تولید تسلیحات میکروبی و شیمیایی در اوکراین دارد که اندکی قبل از جنگ بین روسیه و اوکراین بسته شده بودند.

پیشتر گفته می شد هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، حامی آزمایشگاه های شیمیایی و میکروبی در اوکراین بوده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا سابقه استفاده از سلاح های شیمیایی در جنگ های مختلف از جمله ویتنام، لائوس، کامبوج و عراق را دارد که تنها در سه کشور اول بیش از 20 تن سلاح شیمیایی استفاده کرده است. کشورها به خصوص در عراق

  رئیس جمهور اجازه گران شدن نان را نمی دهد! - خبر زنده

در ویتنام، لائوس و کامبوج، بیش از 2 میلیون نفر در دهه های 1960 و 1970 کشته شدند که بسیاری از آنها با همان سلاح های شیمیایی کشته شدند.

در عراق به بهانه همین سلاح های شیمیایی، جنگی از سوی آمریکا تحمیل شد که بیش از یک میلیون کشته برجای گذاشت، اما اثری از سلاح شیمیایی پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید