یک افسر سیا را برای رسیدگی به مداخله در انتخابات منصوب کنید

نیکول دی هی، سخنگوی مدیر اطلاعات ملی گفت: «جفری ویچمن توسط آوریل هاینز به عنوان مدیر تهدیدات انتخاباتی منصوب شد. دی گفت که ویچمن بیش از 30 سال در سیا خدمت کرده است، از جمله در خدمات ضد جاسوسی و سایبری. انتصاب او ابتدا توسط نیویورک تایمز اعلام شد.

به گزارش ایسنا، این انتصاب در حالی صورت می گیرد که تلاش ها در ایالات متحده برای ایجاد یک مرکز اطلاعاتی جدید با هدف جلوگیری از مداخله خارجی در دموکراسی آمریکا متوقف شده است. در حالی که کارشناسان اطلاعاتی آمریکا بر لزوم ایجاد یک مرکز پیشنهادی به نام مرکز مقابله با نفوذ مخرب خارجی تاکید کردند، این پیشنهاد به دلیل اختلاف نظر در مورد اندازه و بودجه این مرکز به حالت تعلیق درآمد.

مدیر اجرایی تهدیدات انتخاباتی در ایالات متحده مسئول هماهنگی تمام تلاش‌های امنیتی انتخابات در جامعه اطلاعاتی 18 کشور است و شامل آژانس‌هایی است که حملات سایبری، کمپین‌های اطلاعات نادرست و تلاش‌ها برای تأثیرگذاری بر سیاستمداران و بحث‌های سیاسی را شناسایی می‌کنند. آنها را از کار کردن باز می دارند.

شلبی پیرسون، مدیر عامل سابق این شرکت، پس از نشستی پشت درهای بسته با قانونگذاران درباره تلاش‌های روسیه برای مداخله در انتخابات 2020 به نفع دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین، مطرح شد. این اظهارات خشم ترامپ را برانگیخت و او به حمله و جایگزینی مدیر وقت اطلاعات ملی ادامه داد.

دیدگاهتان را بنویسید