گیشه سینما داره سرد میشه؟! – خبر زنده

به گزارش ایسنا، فیلم های «علف» ساخته کاظم دانشی کارگردان، «پسران دریا» ساخته افشین هاشمی و «سلفی با دموکراسی» ساخته علی عطشانی 12 و 13 خرداد اکران شدند که تنها «علفزار» یکی از آن ها بود. فیلم‌های جشنواره فجر سال گذشته و با حواشی هم توانستند بیش از 15 هزار تماشاگر را به خود جذب کنند و به فروش نزدیک به 550 میلیون تومان دست یابند.

دو فیلم دیگر که از زمان اکران تاکنون هیچ اطلاع رسانی و تبلیغاتی نداشته اند، مخاطبان زیادی ندارند و سلفی با دموکراسی نزدیک به 7 میلیون جلد و پسران دریا کمتر از یک میلیون جلد فروش داشته اند.

اما اگر به جدول فروش کلی فیلم نگاه کنیم، کمدی «سگ بند» مهران احمدی که یکی از فیلم های نوروزی بود، با حدود یک میلیون و پنجاه فیلم همچنان پرفروش ترین فیلم سینماها از ابتدای امسال است. هزار تماشاگر به بیش از 33 میلیارد جلد رسید. این در حالی است که فیلم کمدی «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی که از 7 اردیبهشت روی آنتن می رود، هفته گذشته فروش بیشتری داشت و با بیش از 658 هزار بلیت به 22 میلیارد و 130 میلیون تن رسید.

هفته گذشته سومین فیلم پرفروش علی توکل نیا چند گریه می کنی 2 بود که بیش از 24 هزار بیننده داشت و 767 میلیون تومان فروخت.

علاوه بر فیلم‌های مذکور، «مقام مهدی» با فروش بیش از 12 میلیارد جلد، یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های هفته گذشته بعد از آلفازار بود.

رضا درمیشیان جدیدترین فیلم اکران ۲۲ اردیبهشت تاکنون حدود یک میلیارد تن بلیت فروخته است.

  رئیس جمهور تاجیکستان با رهبر انقلاب دیدار کرد - خبر زنده

«مغز استخوان» یکی دیگر از فیلم های اجتماعی آن روزهای سینماست که از ابتدای اردیبهشت کمتر از 50 هزار بیننده داشت و بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان فروخت.

لامینور، جدیدترین اثر داریوش مهرجوی، در حال حاضر بیش از 40 هزار عضو دارد و 1.3 میلیارد تن فروش داشته است.

«شادروان»، «روز صفر» و «مرد گمشده» نیز از جمله فیلم‌های در حال اکران نوروزی هستند که به ترتیب حدود 9 میلیارد و 400 میلیون تومان، 8 میلیارد و 600 میلیون تومان و 6 میلیارد و 200 میلیون تومان از بلیت‌های خود فروخته شده است. .

وضعیت گیشه علیرغم آغاز سومین ماه سال 1401 رو به وخامت است، هنوز از آیین نامه اکران و شورای صنف اکران به دلیل عدم موافقت با آیین نامه و اصرار دستگاه دولتی سینمای کشور خبری نیست. تغییر اصناف فعلی فیلم که هنوز شورا تشکیل نشده است و تصمیم گیری درباره نمایش فیلم ها با شورای راهبردی طرح ریزی صورت می گیرد که برخی از اعضای آن اخیرا از حضور در جلسه خودداری کردند.

همه اینها در شرایطی است که از اواسط تابستان در ماه محرم و سپس ماه صفر شروع می شود و کمی بعد از جام جهانی همه اینها روی اکران سینماها تاثیر می گذارد و سینما و جداول فیلم های پشت صحنه مشخص نیست. ، در ماه های آینده چه راهکاری اتخاذ خواهد شد؟

* آمار فروش درج شده در این گزارش بر اساس اطلاعات سامانه سامفا تا صبح روز جمعه 5 خرداد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید