گل مدیران استقلال به مجیدی!

به گزارش ایسنا، تیم های استقلال و گل گهر از ساعت 15 دیروز (چهارشنبه) در چارچوب هفته ششم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. تقابل فرهاد مجیدی و امیر گله وانی به خودی خود حاشیه ای است اما اتفاقات قبل از این دیدار اردوی استقلال را به هم ریخت.

ماجرا از این قرار بود که سازمان لیگ فوتبال پس از عدم ارائه ضمانت نامه بانکی معتبر از سوی باشگاه استقلال برای صدور کارت بازی یمگا و زستد به دو بازیکن خارجی خود، مجوز موقت هر دو بازیکن را لغو کرد. اختلاف زمانی بود که نامه سازمان لیگ فوتبال در ساعت 13:29 (کمتر از دو ساعت مانده به بازی) به دست استقلالی ها رسید و اردوی آبی ها را شکست.

استقلالی ها سازمان لیگ را انتقام تبلیغات محیطی می دانستند. همچنین باشگاه نسبت به اطلاع رسانی دیرهنگام سازمان لیگ و اینکه حداقل 72 ساعت مانده به مسابقه اعلام می شد، اعتراض داشت. باشگاه استقلال همچنین اعلام کرد که این باشگاه به عنوان یک شرکت دولتی قادر به ارائه ضمانت نامه بانکی نیست و 500 میلیارد تن وثیقه ملکی ارائه کرده و سفته ای به مبلغ قرارداد دو بازیکن ارائه کرده است.

سازمان لیگ فوتبال نیز در دو مرحله (توضیحات اول و توضیح دوم) درخواست باشگاه استقلال را تشریح و طی نامه ای محرمانه مورخ 22 آبان ماه اخطار این سازمان مبنی بر پایان مهلت ضمانت نامه بانکی باشگاه استقلال را فاش کرد. مشاور حقوقی سازمان لیگ نیز با استناد به قوانین کشور ادعای استقلالی ها مبنی بر عدم امکان ارائه ضمانت نامه بانکی را رد کرد.

ماجرا پس از ارائه توضیحات از سوی سازمان لیگ فوتبال به پایان نرسید و همچنان ادامه دارد. حتی محمد مومنی یکی از اعضای هیات مدیره استقلال در مصاحبه ای اعلام کرد که در 22 آبان نامه ای وجود ندارد و ادعای سازمان لیگ مبنی بر ارائه اطلاعات قبلی را رد کرد.

ماجرا از آنجا شروع شد که در زمان امضای قرارداد و صدور کارت بازی یمگا و زستد، باشگاه استقلال به دلایل مالکیتی درخواست مهلت یک هفته ای برای ثبت ضمانت کرد که منجر به طولانی شدن مراحل اداری برای اخذ ضمانت نامه بانکی شد. توافق شد اما باشگاه استقلال پس از یک هفته از ارائه ضمانت نامه بانکی خودداری کرد. سازمان لیگ فوتبال ۲۲ آبان برای باشگاه استقلال اعتماد نامه ارسال کرد.

چرا سازمان لیگ کمی قبل از شروع بازی با گل گهر، لغو مجوز بازی موقت یمگا و زستد را به استقلال اعلام کرد؟

طبق پیگیری ها سازمان لیگ فوتبال تا روز قبل از بازی با گل گهر (سه شنبه) منتظر ضمانت نامه بانکی استقلال بود اما در نهایت باشگاه استقلال ساعت 15:43 روز سه شنبه با ارسال نامه ای به سازمان لیگ اعلام کرد. نتوانست تضمین بانکی بدهد.

ارسال این نامه از سوی باشگاه استقلال در آخرین ساعات کاری باعث شد تا مدیران سازمان لیگ روز بعد چهارشنبه (روز بازی با گل‌گوتا) این نامه را ببینند و این نامه را بررسی و پاسخ را آماده کنند. او ساعت 13:29 به باشگاه استقلال اعلام کرد که به دلیل عدم ارائه ضمانت نامه بانکی نمی تواند از یمگا و زستد استفاده کند.

نامه ارسالی روز سه‌شنبه باشگاه استقلال به سازمان لیگ نشان می‌دهد که مدیران باشگاه از هشدارهای سازمان لیگ مطلع بوده‌اند و می‌دانند که سازمان لیگ هنوز ضمانت اموال آنها را نپذیرفته و درخواست ضمانت نامه بانکی کرده‌اند. به همین دلیل مدیران باشگاه استقلال با فرض اینکه فرهاد مجیدی واقعاً از جریان ماجرا مطلع نبودند، اعتراض کردند که این اتفاق را به سرمربی تیم اطلاع نداده و در نتیجه اتفاقات دیروز تمرکز استقلالی ها در آستانه قرار گرفت. از بازی خجالت آور بود او با گلگوتا بود.

دیدگاهتان را بنویسید