گل محمدی بدون عیسی القطر به دردسر افتاده است!

گل محمدی بدون عیسی القطر به دردسر افتاده است!

انجمن 24-پرسپولیس در این فصل با مشکلات زیادی مواجه است و دست یحیی گل محمدی در بسیاری از پست ها بسته است. حالا پرسپولیس مشکل جدیدی دارد. عیسی آل کثیر فصل را از دست داد و آنها باید راه حل جدیدی برای ادامه لیگ بیست و یکم پیدا کنند. گل محمدی باید تا پایان هفته شانزدهم به مهدی عبدی تکیه کند. بازیکنی که تنها مهاجم سرخپوشان نیم فصل اول لیگ بیستم هم بود. با این تفاوت که در حال حاضر گزینه حامد پاکل روی نیمکت وجود دارد. پس از تعطیلات زمستانی اما پرسپولیس باید به دنبال جانشینی برای آلسیشار باشد.


بیشتر بخوانید: پرسپولیس متوقف شد


اولین گزینه پرسپولیس برای جانشینی القطر، بازگرداندن یکی از لژیونرهای ایران است. بازیکنان پرسپولیس پیش از این پس از لژیونر شدن بازیکنانی مانند مهدی ترابی، وحید امیری و فرشاد احمدزاده را به ایران بازگردانده اند و در این زمینه سابقه خوبی دارند. نزدیک ترین گزینه برای بازگشت به ایران علی علیپور است. القطر در لیگ بیستم جایگزین علیپور شد و حالا می توان این سناریو را برعکس کرد. علیپور باید به ایران برگردد و جایگزین القطر شود. شرایط علیپور در مارتیمو تا اینجای کار بهتر شده و شاید او همچنان بخواهد شانس خود را برای ماندن در فوتبال اروپا امتحان کند. در صورت بازگشت علیپور به ایران، پرسپولیس نزدیک ترین گزینه به او خواهد بود. سایر لژیونرهای ایرانی در مقایسه با علیپور خارج از محدوده پرسپولیس هستند.

خرید لیگ برتر

اگر پرسپولیس نتواند لژیونرهای ایرانی را به لیگ برتر بازگرداند باید به جدول گلزنان لیگ نگاه کند. ستاره هایی که ممکن است بتوانند جای جمع را بگیرند. مهاجمان آماده فوتبال ایران تا حد زیادی دست نیافتنی هستند. باشگاه هایی مانند استقلال، سپاهان، گل گهر و تراکتورسازی این نیم فصل را از دست نخواهند داد. بعید است سایر تیم های لیگ بخواهند گلزن خود را به تیم دیگری بسپارند. پرسپولیس فصل گذشته برای خرید یک مهاجم بزرگ از لیگ برتر تلاش کرد و ناکام ماند. شاید در این فصل دوباره شانس خود را برای خرید یک مهاجم بزرگ از تیم های لیگ برتری امتحان کنند. با این حال جدول امتیازات لیگ نشان می دهد که دیگر تیم ها در حال حاضر در خط حمله چندان شلوغ نیستند و وضعیت مهاجمان هم چندان خوب نیست. علیرضا کوشکی مهاجم جوان پیکان یکی از بازیکنانی است که گل محمدی زیر نظر دارد اما گرفتن رضایت نامه پیکان برای این انتقال برای بازیکنان پرسپولیس سخت است.

خرید خارج از کشور

پرسپولیس خاطره چندان خوبی از خرید بازیکن خارجی ندارد. آخرین خارجی های این تیم مانند کریستین اوساگونا و آنتونی استوکس ایران را با دردسرهای زیادی مواجه کرده اند. بوژیدار رادوشویچ، تنها بازمانده سفیدپوست خارجی نیز ایران را ترک کرده و قصد بازگشت ندارد. با این حال، فرصت‌های محدود ممکن است پرسپولیس را مجبور کند که به بازار ایران نگاه کند. به خصوص در فوتبال دنیا، فصل به نیمه رسیده و بازیکنان زیادی در آن حضور دارند. همه چیز به پرسپولیس بستگی دارد که بدهی اوساگونا را بپردازد و مجوز خرید بازیکن خارجی را بگیرد. امیدواریم تازه واردانشان سرنوشتی متفاوت از نمونه های ناموفق قبلی خود داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید