گزارش وزارت میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی بسیار امیدوارکننده است – خبر زنده

احمد راستینه هفشجانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با میراث آریا گفت: در خصوص استارت آپ ها کسب و کارهای نوپا و تحقق شعار سال داشتیم. «خوشبختانه گزارش خوبی از سوی معاونان مربوطه در کمیته ارائه شد.

سخنگوی مجلس شورای فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارش بسترهای جدید گردشگری و صنایع دستی برای حمایت از کسب و کار نوین بسیار امیدوارکننده بوده است، به ویژه در بحث صنایع دستی که نیازمند بستر جامع صنایع دستی هستیم. توسعه زیرساخت ها حول “ما یک دولت هستیم. فکر می کنم وزارت میراث فرهنگی هدف خوبی را تعیین کرده است.”

وی افزود: در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و نمایندگان محترم دغدغه های خود را به وزیر بیان کردند. آنها همچنین درخواست های خود را در خصوص اجرای شعار سال و اهداف اعتبارات در لایحه بودجه 1401 از وزیر ارائه کردند. به ویژه در بحث اعتبارات تبصره 18، انتظار می رود نمایندگان کمیسیون به یک سند جامع دسترسی داشته باشند. موضوع تبصره 18 که به دستور وزیر به کمیسیون تقدیم شد.

وی ادامه داد: وزارت میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی با ارائه گزارش های جامع و عمیق از برنامه های سالانه انتظارات نمایندگان را برآورده خواهد کرد. این وزارتخانه برای توسعه گردشگری دریایی اقدام کرده است، یکی دیگر از اقدامات شایسته گردشگری محترم، بحث یارانه سوخت کشتی ها و قایق های مسافربری و گردشگری است. یارانه سوخت کشتی ها و قایق ها که با اقدامات بعدی این وزارتخانه و شخص وزیر محترم محقق شده است می تواند موجب توسعه صنعت گردشگری دریایی در کشور شود.

  برای لغو سفر مصاحبه نکنید!

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: کانون هتلداران از سوی کمیسیون فرهنگی اعلام شد. «خوشحالیم که بحمدالله ماده قانونی که می تواند به توسعه گردشگری کمک کند محقق شده است.

راستین هفشیانی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع جلسه خوبی بین وزیر و اعضای کمیته فرهنگی در خصوص اقدامات و گزارش های وزارت فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی برای بحث و بررسی شعار سال برگزار شد که پیش بینی می شود در این جلسه به بحث و بررسی گذاشته شود. کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی یک جلسه مشورتی بر اساس مسئولیت نظارتی خود می تواند بر تحقق اهداف و برنامه ها نظارت و نظارت کند.

دیدگاهتان را بنویسید