گروسی نگفت “غیر متقاعد کننده”، گفت “ناتمام”

به گزارش ایسنا، بهروز کمالوندی در پاسخ به این سوال که منظور آقای گروسی از سازنده بودن مذاکرات با ایران چیست اما به توافق نرسیدیم؟ او گفت: «آقای گروسی در مصاحبه‌اش اشاره کرد که ما در حال مذاکره بوده‌ایم و سازنده بوده‌ایم اما به پایان نرسیده‌ایم و کلمه «غیرقاعدکننده» به معنای «ناقص» است.

وی افزود: با توجه به اینکه مسائل ما مولفه های مختلفی داشت و از طرفی زمان کم بود و ایشان هم در آستانه جلسه هیات دولت به تهران آمدند، نتوانستیم همه مسائل را تمام کنیم و جمع بندی نهایی داشته باشیم. ما باید این بحث ها را ادامه می دادیم و در واقع تعاملات همانطور که ایشان اشاره کردند و همکاری با آژانس در روزها و هفته های آینده ادامه خواهد داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که چه مذاکراتی با آژانس در حال انجام است؟ وی افزود: موضوعات مختلف عمدتاً مربوط به اقدامات پیشگیرانه و موضوعاتی بود که در یکی دو سال اخیر مطرح شده است و ما اصرار داریم که تکمیل شود و باید در این زمینه صحبت می‌کردیم، اما همانطور که گفتم مجبور شدیم برنامه و چارچوبی بسازید.» کارهایی که باید انجام شود را مشخص و اولویت بندی کرد و بخش مهمی از کار انجام شد. حتی دیشب تا آخرین لحظه تلاش کردیم به فرودگاه برسیم، اما بخشی از کار باقی ماند؛ البته دلیلش این بود که ما روی برخی از مواضع خود پافشاری کردیم و نتوانستیم دیشب را تمام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید