گروسی: دیدارهای من در ایران بسیار سازنده بود

گروسی: دیدارهای من در ایران بسیار سازنده بود

انجمن 24- رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که اخیراً به ایران سفر کرده است، در گفت‌وگوی اختصاصی با این شبکه گفت: در واقع می‌توانم بگویم که روابط بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران یک فرآیند مداوم و جاری است. اما برای امروز، اوایل شهریور، زمانی که من در سفر دیگری به ایران بودم، یکی از مواردی که بر سر آن به توافق رسیدیم این بود که علاوه بر برخی از مسائل فنی که در حال گفتگو بودیم، به زودی جلساتی در سطح سیاسی برای ایجاد روابط داشته باشیم. . ادغام و بحث درباره برخی موضوعات دیگر بین آژانس و ایران. البته در حال حاضر دولت جدیدی وجود دارد و از زمان آغاز به کار من فرصتی برای دیدار با مقامات جدید به ویژه وزیر امور خارجه نداشته ام. بنابراین در آن زمان به توافق رسیدیم. اما بعداً به حقیقت پیوست و ما یک روز پر از بحث و مذاکره داشتیم.

گروسی در واکنش به دیدارهایش در ایران گفت: آنها بسیار سازنده بودند. مسائل مهمی وجود دارد که باید در سطح فنی درباره آنها صحبت کنیم و به آنها بپردازیم.


بیشتر بخوانید: گروسی وارد تهران شد


مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به گزارش‌های مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به تعهداتش حتی پس از خروج آمریکا از برجام، رویکرد مدیرکل آژانس در قبال اقدامات واشنگتن علیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: نکته منفی این بود که علی‌رغم یک سری گزارش‌ها، دولت قبلی آمریکا تصمیم گرفت از برجام خارج شود. ایران نیز تصمیم گرفته است پایبندی خود به توافق را کاهش دهد که ما را در موقعیت متفاوتی نسبت به گذشته قرار می دهد.

تکمیل شد…

دیدگاهتان را بنویسید