گردشگران اروپایی با رعایت فرهنگ مسلمانان جذب اسلام می شوند

حجت الاسلام جواد نیکوبین شب گذشته چهارم آذرماه در اولین همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق در هتل پردیسان مشهد گفت: در مجلس ایران تمام تلاش خود را برای قانون گذاری برای توسعه همه جانبه و پیشرفت در روابط با همه به کار خواهیم بست. کشورها.” ارتباط بین کشورها قطعا باعث رشد و افزایش توان اقتصادی، فرهنگی و سیاسی همه ملت ها خواهد شد. سفر سیاحتی، سیاحتی و زیارتی کربلا، سامره، موصل و بصره با سفر او به تهران، مشهد، اصفهان یا لبنان و بیروت هیچ تفاوتی ندارد.

علی عسگر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این همایش خاطرنشان کرد: وزارت میراث فرهنگی بله.

وی افزود: این مؤید این است که اگر جدی باشیم و فضا را برای بخش خصوصی آماده کنیم، بخش خصوصی به نحو مطلوبی کار را بر عهده می گیرد. موفقیت صنعت گردشگری کشور به توسعه فعالیت های بخش خصوصی نیز بستگی دارد.

عبادت نقطه عطف خراسان رضوی و ایران است

سیدحمید موسوی استاندار مشهد نیز در این نشست گفت: عبادت نقطه عطفی برای مشهد، خراسان رضوی و ایران است. البته عبادت از طریق روابط برادرانه و دوستانه با کشورهای همسایه از جمله عراق می تواند به شکوفایی سایر حوزه های اقتصادی و فرهنگی متاثر از گردشگری نیز منجر شود.

وی افزود: امیدوارم جلسه ای مشابه در مشهد و سایر کشورهای همسایه برگزار شود. شهر امام رضا (ع) پس از قلع و قمع تاج و تخت روزهای خوبی خواهد داشت. در پی آسیب های وارد شده به عبادت و گردشگری کرونا، باید چنین تلاش هایی صورت گیرد تا شاهد احیای گردشگری در ایران باشیم.

استاندار مشهد گفت: از حضور عراقی ها در مشهد تشکر می کنم. من مطمئن هستم که به لطف ارتباط مداوم می توانیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم. عراق همچنین میزبان ائمه معصومین (ع) است که زمینه را برای توسعه روابط ایران و عراق به عنوان فرصتی برای هر دو طرف فراهم می کند.

سید جواد موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز در این نشست حضور داشت و گفت: امیدوارم در این رویداد بتوانیم تاثیر مثبتی در تقویت روابط دوستانه دو کشور داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید