کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شده است

کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شده است

انجمن 24- دکتر امین فرجی امروز در اولین رویداد ملی شهر هوشمند با بیان اینکه این مرکز از دو سال پیش زیر نظر دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: این مرکز مجموعه ای است که با کمک یک مرکز اقدامات قابل توجهی در آن انجام داده ایم. تیم توسط کارشناسان، که شامل تشکیل کمیته ملی برای شهر هوشمند است.

وی تشکیل این کمیته را بر اساس امضای تفاهم نامه بین این مرکز تحقیقاتی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و گفت: مرحله اول تشکیل این کمیته به پایان رسیده و فاز دوم آن کلید خواهد خورد. فعال کردن این کمیته کمیسیون


بیشتر بخوانید: شهردار تهران معاون وزیر کشور در ستاد بحران تهران شد


فرجی ساماندهی ایجاد شهرهای هوشمند را یکی از ماموریت های این کمیسیون برشمرد و یادآور شد: ایجاد شهرهای هوشمند نیازمند یک الگوی بومی است که در آن سعی شد همکاری مرکز با بخش دولتی، دولتی و خصوصی توسعه یابد، ضمن اینکه در این حوزه از همکاری های بین المللی است. اقداماتی نیز انجام شده است.

رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند از امضای تفاهم نامه هایی با کشورهای اسپانیا، آمریکا، انگلیس، استرالیا و هند به منظور توسعه همکاری ها در سطح بین المللی خبر داد.

وی با اشاره به رویداد امروز خاطرنشان کرد: ایجاد شهر هوشمند یکی از دغدغه های کشور است و در این حوزه به جای اینکه دستگاه ها در کنار هم باشند، شاهد نهادهای مخالف هستیم.

فرج ادامه داد: سامانه رتبه بندی شهرها در حوزه هوشمندسازی را رونمایی کرده ایم که بر اساس آن جایزه ملی شهر هوشمند در سال آینده اعطا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید