کل درآمد افراد ملاک پرداخت مالیات/ تاجران مشمول قانون مالیاتی جدید است

رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: مالیات بر درآمد کل هر فرد یکی دیگر از ظرفیت های جدید است که در فرآیند نظام مالیاتی کشور قرار دارد و بر این اساس کل درآمد فرد و شخص مودی به میزان قابل توجهی است. ملاک پرداخت مالیات

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، رئیس سازمان مالیاتی کشور در این مراسم و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با اشاره به اینکه تجار مشمول قانون جدید مالیاتی هستند، اظهار داشت: با توجه به این موضوع، این قانون در حال انجام است. و ساختمان را طلا بفروش. ، ارز یا خودرو، بسته به افزایش ارزش از زمان خرید تا زمان فروش ملک، مابه التفاوت این بازگشت زمانی مشمول مالیات می شود.

داوود منظور گفت: این منبع جدید مالیاتی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و امید است پس از بررسی لایحه 1401 برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی برود.

وی مالیات بر کل درآمد هر فرد را یکی دیگر از ظرفیت های جدید در حال حرکت در نظام مالیاتی کشور عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس کل درآمد فرد و شخص مودی ملاک پرداخت مالیات خواهد بود.

رئیس سازمان مالیاتی کشور افزود: در این پیشنهاد قانونی در پایان هر سال درآمدهای حاصل از هر محل اعم از اماکن تجاری، حقوق، اجاره، سود بانکی، سود سهام در اظهارنامه مالیاتی افراد منعکس می‌شود و بر اساس ماده 11 . درآمد مشمول مالیات برای هر فرد و هر خانواده در پایان سال بر اساس یک سطح آستانه پیش‌بینی و محاسبه و با ورود به مراحل مالیاتی تعیین می‌شود.

  5 میلیون و 200 هزار نفر اوکراین را ترک کردند - خبر زنده

در این جلسه حمیدرضا محمد ابراهیمی به عنوان سرپرست اداره کل مالیاتی استان فارس معرفی و از خدمات ناصر هاشمی تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید