کلان شهرها تا اواسط هفته آینده آلوده می شوند

کلان شهرها تا اواسط هفته آینده آلوده می شوند

انجمن 24- صادق ضیائیان افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی، امروز (3 آذر) با نفوذ جریانات شمالی به غرب دریای خزر، در شرق اردبیل، گیلان و مازندران ابر و بارش باران ظاهر می شود. خراسان جنوبی و مناطق جنوبی خراسان رضوی ابر و بارندگی دور از انتظار نیست.

وی افزود: بارش ها در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان در روز پنجشنبه (4 آذر) با کاهش 8 تا 10 درجه ای ادامه دارد. در رشته کوه های اردبیل و البرز بارش به صورت برف پیش بینی می شود. بعدازظهر پنجشنبه در دامنه زاگرس شامل جنوب کرمانشاه، ایلام، لرستان، ارتفاعات شمالی خوزستان و چهارمحال و بختیاری با بارش های کوتاه مدت پیش بینی می شود.


بیشتر بخوانید: تاثیر پالایشگاه تهران بر آلودگی هوا چیست؟


رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات هواشناسی افزود: روز جمعه (5 آذرماه) در استان های اردبیل، گیلان، کرمانشاه، همدان، شمال لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کوگیلویه و بویرازمر وزش باد در نواحی شمالی شمال شرق کشور کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز شنبه (5 آذر) در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش ابری و خفیف خواهیم داشت. روز یکشنبه (7 آذر) در اکثر نقاط کشور آسمانی آرام و صاف خواهیم داشت.

به گفته ضیائیان، خلیج فارس طی دو روز آینده و دریای خزر در روز پنجشنبه طوفانی پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی ادامه داد: از امروز (3 آذر) تا اواسط هفته آینده در اکثر شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های هوا و کاهش وجود دارد. در هوای مورد انتظار.”

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور با بیان وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (12 آذر) متغیر تا نیمه ابری و غبارآلود با کمینه دمای 7 و بیشینه دما خواهد بود. 15 درجه سانتیگراد و در روز جمعه (6 آذر) ابری و غبارآلود با حداقل دمای 6 و حداکثر 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (3 و 14 آذرماه) بندرعباس با دمای 32 و 30 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 12 و 13 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید