کره شمالی تحریم های آمریکا را “تحریک آمیز” خواند.

رسانه دولتی کره شمالی امروز (جمعه) گزارش داد که این کشور از آزمایش های موشکی این کشور حمایت کرده است، زیرا این کشور حق قانونی برای دفاع از خود دارد و گفت که ایالات متحده عمدا به دنبال بدتر کردن اوضاع با اعمال تحریم های جدید است.

به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد که ساخت تسلیحات جدید این کشور تنها بخشی از تلاش های کره شمالی برای مدرن سازی توان دفاعی خود بوده و هیچ کشوری را هدف قرار نداده است. یا به دنبال تهدید امنیت کشورهای همسایه نیست.

این بیانیه می افزاید: تحریم های آمریکا علیه دفاع مشروع کره شمالی یک تحریک آشکار و منطق گانگستری است.

در این بیانیه همچنین هشدار داده شده است که در صورت اتخاذ موضع تقابلی، کره شمالی با شدت و قاطعیت بیشتری واکنش نشان خواهد داد.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اولین تحریم ها را علیه برنامه تسلیحاتی کره شمالی پس از یک سری آزمایش های موشکی اعمال کرد.

ایالات متحده همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا علیه چندین شخص حقیقی و حقوقی کره شمالی به دلیل نقض قطعنامه های شورای امنیت مبنی بر ممنوعیت آزمایش های موشکی و هسته ای اقدام کند.

کره شمالی می گوید آخرین تسلیحات، موشک های اولتراسونیک هستند که نیروهای نظامی استراتژیک را تقویت می کنند.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده به صراحت اعلام کرده است که با کره شمالی دشمنی ندارد و به دنبال گفتگوهای بی قید و شرط است، اما به نظر می رسد این آزمایش ها با هدف بی ثبات کردن اوضاع باشد.

وزارت خارجه کره شمالی همچنین اعلام کرد که اگرچه واشنگتن می تواند در مورد دیپلماسی و گفتگو صحبت کند، اما اقدامات این کشور نشان می دهد که همچنان به سیاست خود در انزوای کره شمالی پایبند است.

دیدگاهتان را بنویسید