کاهش قیمت طلا را در آستانه روز شکرگزاری متوقف کنید

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش به 1783.18 دلار رسید. قیمت بازار در ابتدا تا سطح 1777 دلار و 80 سنت عقب نشینی کرد که پایین ترین قیمت در بیش از سه هفته گذشته بود.

در بازار آتی ایالات متحده، هر اونس طلا با 50 سنت کاهش یا کمتر از 0.1 درصد به 1784.30 دلار بسته شد.

در حالی که انتظار می‌رفت فدرال رزرو آمریکا پس از انتصاب مجدد جروم پاول به عنوان رئیس بانک مرکزی، که ارزش دلار را تقویت کرد، سیاست پولی خود را عادی کند، طلا در اوایل این هفته به زیر 1800 دلار سقوط کرد.

دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات در ریج فیوچرز گفت: بازار طلا از سوی فدرال رزرو آمریکا برای تسریع برنامه تعدیل اوراق قرضه یا افزایش نرخ بهره پیش از موعد تحت فشار است.

بر اساس جزئیات نشست فدرال رزرو آمریکا، چند تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا توافق کردند که در صورت افزایش تورم و اقدام سریعتر برای افزایش نرخ بهره، لغو برنامه خرید اوراق قرضه را تسریع کنند. نرخ بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد و جذابیت سرمایه گذاری در آن را تضعیف می کند.

ادوارد مایر، تحلیلگر بازار سرمایه گفت: با توجه به کاهش اخیر قیمت انرژی، سرمایه گذاران طلا احتمالا شاهد تورم کمتری خواهند بود.

به گزارش رویترز، انتشار آماری که تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا را نشان می دهد به کمترین میزان خود از سال 1969 رسیده است و گزارش جداگانه ای که رشد اقتصادی سالانه 2.1 درصدی را نشان می دهد بر فشار نزولی قیمت طلا می افزاید.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش به 974.3 دلار در هر اونس رسید. پالادیوم برای تحویل فوری با 0.7 درصد کاهش به 1854.32 دلار در هر اونس رسید. نقره تحویل فوری با 0.9 درصد کاهش به 23.42 دلار در هر اونس رسید.

دیدگاهتان را بنویسید