کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 50 ساله است

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

انجمن 24- این فیلم های تئاتری به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی در کانون پرورش فکری اکران می شود.

فیلم‌های تئاتر «ماجراهای کشتی نوح»، «رویاهای یک خفاش»، «دینگ دینگ دانگ»، «کبوتر کچل»، «اگر گربه‌ای را ببینم» و «خرس از آرکانزاس» از 16 ژانویه تا 1 فوریه 2014 در مرکز در سایت cinema.kpf.ir به نمایش گذاشته شده است و عموم می توانند هر روز یکی از این آثار را طبق جدول تماشا کنند.

بر همین اساس، فیلم تئاتر ماجراهای کشتی نوح به بازنویسی و کارگردانی مریم معترف داستان نوح و فرمان خداوند برای ساخت کشتی و قرار دادن جفت حیوانات مختلف در کشتی را روایت می کند. این فیلم 16 ژانویه اکران می شود.

در 17 ژانویه، سعید ابک رویای خفاش به کارگردانی وحید نفر داستان خفاش کوچکی را روایت می‌کند که یک شب تصمیم می‌گیرد خانه‌اش را زیرزمینی ترک کند و رویای دیدن خورشید را دنبال کند.

«دینگ دینگ دنگ» به نویسندگی حامد زحمتکش و کارگردانی فاطمه خدابندهلو از ۲۸ دی ماه اکران می شود. این نمایش داستان مادر و کودکی را در ظهر یک روز هفته روایت می کند که با هم در آشپزخانه آشپزی می کنند. «نینی» با ابزار خطرناک مجموعه با «ماما» در آشپزخانه بازی های خطرناکی را در آشپزخانه انجام می دهد.

فیلم «کچل کفترباز» به نویسندگی نسرین خنجری و کارگردانی آزاده انصاری از 29 دی ماه اکران می شود. داستان این نمایشنامه درباره دو موجود جذاب و بامزه است که از دل افسانه ها و افسانه ها بیرون می آیند. این دو با بازی و داستان سرایی، داستان آشنای «کبوتر کچل» را به دختری غمگین می آموزند که چگونه شادی را جایگزین غم کند.

اگر گربه را ببینم به نویسندگی دیوید کیانیان و کارگردانی کیومرث هاگیگی درباره دختر بچه ای به نام مروارید است که با پدر و مادر و مادربزرگش در روستایی زندگی می کند. او مسئول آوردن آب از چشمه است. اما هر روز در کارهایی که به او محول می شود تنبل می شود. یک روز پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگش از تنبلی او خسته می شوند و مادربزرگش نقشه ای می کشد و …


بیشتر بخوانید: برنامه برای کودکان بسیار کم است


نمایش «خرس از آرکانزاس» نوشته اوراند هریس، ترجمه بهزاد نژاد قنبر و کارگردانی مهدی مقیمی اسفندآبادی در اولین باخمن اکران می شود. این نمایش درباره دختر بچه ای به نام تیش است که با خرسی که در سیرک بازی می کند آشنا می شود. تیش می خواهد پدربزرگش برای همیشه با او باشد. اما واقعیت زندگی چیز دیگری است.

به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی در کانون پرورش فکری به مدت 50 روز پنجاه فیلم تئاتر از مجموعه تئاترهای «نمایش نمایش» به نمایش در می آید.

این ویژه برنامه از 19 دی ماه مصادف با سالروز تاسیس مرکز تئاتر کانن آغاز شد و تا نیمه اسفند 1400 ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید