کانون وکلا وکالت تمامی شاکیان پرونده آبادان را بر عهده داشت – خبر زنده

دکتر حسن عبدلیان پور در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به ریزش برج متروپل آبادان و جان باختن تعداد زیادی از هموطنانمان در این حادثه و موضوع مهم ردیابی عاملان این حادثه اظهار داشت: حادثه آبادان بود. اتفاقی بسیار ناگوار که همه و اعضا را مجروح کرد. کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه مراتب تسلیت خود را به عموم مردم ایران به ویژه مردم آبادان و خانواده های داغدار و داغدار عزیزانی که در این حادثه جان خود را از دست دادند، تسلیت می گوید.

وی افزود: پس از این حادثه، مقام معظم رهبری پیامی صادر کردند که سه محور اصلی دارد. اقدام سریع برای کاهش تلفات در فاجعه کلانشهر، پیگرد قانونی مسئولین حادثه و مجازات ها و جلوگیری از تکرار چنین حوادثی. این حادثه بسیج و پرونده تشکیل شد.

رئیس مرکز حقوقی قوه قضاییه یادآور شد: تاکنون تعداد زیادی از افراد از جمله شهردار فعلی آبادان و شهردار سابق و تعدادی از مسئولان و ناظران شهرداری به دستور قوه قضاییه دستگیر شده اند. دستگیر شده اند. برای سایرین نیز دستوراتی صادر شده است؛ «مالک و پیمانکار اصلی ساختمان نیز بر اثر ریزش ساختمان جان خود را از دست داد.

عبدالیان پور گفت: کانون وکالت دادگستری بر اساس ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه و با هدف حمایت قانونی لازم و تسهیل دسترسی مردم به خدمات دادگاه و حمایت از حقوق عمومی راه اندازی شده است. و از نظر ما می بینم که خیلی مهم است، تاکید ایشان بر جلوگیری از تکرار این نوع حوادث است. حالا این اتفاق افتاده و قوه قضائیه شکایت کرده و عده ای دستگیر شده اند و مجرمان قطعا پیدا می شوند و عاملان به جرمشان مجازات می شوند، اما سوال اینجاست که برای جلوگیری از تکرار این نوع چه باید کرد. از حادثه. . ، موضوع اصلی است.

  ایران و بحران بهشت ​​مالیاتی!

رئیس کانون وکلای دادگستری افزود: گام مهمی در این زمینه قانونگذاری است. مجلس با تدوین قوانین سخت گیرانه و نظارت مستمر بر آن، نهادهای مسئول را موظف به اجرای آن می کند و بر آن نظارت دقیق و مستمر دارد. کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به عنوان یک نهاد حقوقی تاثیرگذار ملی در کشور آماده مساعدت در این زمینه هستند، یعنی. در تدوین چنین قوانینی؛ این موضوع بسیار مهمی است و حتما در این زمینه با اعضای محترم مشورت خواهیم کرد و هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت تا بتوانیم جلسات و جلسات مشترکی برگزار کنیم و از نظرات حقوقی همکارانم در مرکز و نمایندگان پارلمان اروپا استفاده کنیم. از او استقبال خواهد کرد

وی افزود: موضوعی که در بحث جلوگیری از تکرار چنین حوادثی حائز اهمیت است این است که وزارت کشور، سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها باید توجه ویژه ای به ساختمان های خطرناک و آسیب پذیر داشته باشند که متأسفانه تعداد آنها کم است. نه، شناسایی و معرفی شود تا مالکان نسبت به بازسازی، تخلیه یا تخریب آنها اقدامات لازم را انجام دهند و در صورتی که مالکان ساختمان های ضعیف خود را تخریب نکرده باشند، خود شهرداری ها برای حفظ جان مردم و اجرای عمومی این کار را انجام می دهند. حقوق پیشگیری از چنین حوادثی.

رئیس کانون وکالت دادگستری ادامه داد: بر اساس این موضوع با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و در راستای حفظ و احیای حقوق عامه، کانون وکالت، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با استفاده از متعهد و کارشناسان خبره در این زمینه برای تهیه این امر با ارائه کارشناسان متعهد و مجرب خود به شهرداری ها و سایر نهادهای مسئول نسبت به شناسایی ساختمان های خطرناک به صورت مشترک و رایگان اقدام نمایند.

  سامانه بارشی امروز وارد کشور می شود

وی تاکید کرد: متأسفانه مدتی پس از وقوع چنین حوادثی، موضوع به فراموشی سپرده شده و حوادث جدی و گسترده تری رخ می دهد، لذا باز هم در این زمینه با توجه به حجم و تعداد زیادی از کارشناسانی که در این زمینه حضور دارند. کل کشور، این آمادگی ما می خواهیم با نهادهای مسئول و کارشناسان عزیز همکاری کنیم تا این کار را به صورت مشارکتی و رایگان و بدون دریافت پول انجام دهیم.

عبدالیان پور تاکید کرد: شناسایی ساختمان های آسیب پذیر موضوع بسیار مهمی است که از تکرار چنین حوادثی جلوگیری می کند.

وی گفت: همچنین وکلای مرکز در راستای حفظ و دفاع از حقوق عامه، با ابراز تسلیت به خانواده های داغدار و آسیب دیده این حادثه دلخراش، آماده هرگونه مساعدت به خانواده های بستگان قربانیان هستند. مرکز وکلای دادگستری با کمک وکلای دادگستری در صورت نیاز به خانواده های داغدار این بستگان کمک می کند تا اندکی از مصیبت و داغی که بر دل آنها گذاشته شده کاسته شود تا خدای ناکرده حقوق این عزیزان جبران شود. کسی بخصوص خانواده این عزیزان را در این حادثه از دست ندهید.

عبدلیان پور افزود: با توجه به حادثه دلخراش آبادان، این تصمیمات با محوریت وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده اتخاذ شد و آمادگی خود را برای این کار اعلام کرده ایم و از طریق خبرگزاری شما اعلام می کنیم که ممکن است این موارد را داشته باشیم. یعنی جلوگیری از تبذیر برایشان عزیز باشیم و دردشان را کم کنیم و از تکرار چنین حوادثی جلوگیری کنیم.

  گرفتن تاج برای طلاب قمی درست نیست

دیدگاهتان را بنویسید