کارآگاهان قلابی از همه در مشهد سرقت کردند/ همسر رمال پس از ربودن تمام طلاهایش بیهوش شد

کارآگاهان جعلی

انجمن 24 – عاملان سرقت طلا از زنان خانه دار و زورگیری هولناک از رانندگان مشهدی در حالی دستگیر شدند که پلیس آگاهی خراسان رضوی به صورت شبانه روزی در پوشش «کارآگاهان» دست به جنایات هولناکی زد.

سرهنگ شفیع زاده، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی، دیروز زوایای مختلف پرونده «جنایتکاران مخوف که کارآگاهان قلابی بودند» را تشریح کرد. وی گفت: اواخر سال گذشته پرونده پلیس اطلاعات خراسان رضوی زیر ذره بین تحقیقاتی قرار گرفت که نشان می داد افراد وارد خانه یک زن در حاشیه شهر، طلا و جواهرات، تلفن، ابزار و آلات و حتی ضبط صوت و ضبط صوت می شوند. گروه‌های موسیقی.

شفیع زاده افزود: ماجرای این سرقت زمانی اهمیتی دوچندان پیدا کرد که اظهاراتی مبنی بر مال باخت از شگرد مجرمان با جعل عنوان «کارآگاهان پلیس آگاهی» فاش شد. زن میانسال درباره جزئیات سرقت صبحگاهی از منزلش گفت: حدود ساعت 9 بود که بی سیم هایی با کارت شناسایی به خانه ام آمدند و گفتند شما طلا و جواهرات مردم را دزدیدید و ما هم. ما با لباس شخصی آمدیم تا آبروی شما را در محل حفظ کنیم!

شاکی همچنین ادامه داد: یکی از آنها که خود را «سروان حسینی» معرفی کرده بود از من خواست که تمام طلاهایم را با فاکتور خرید برایش بیاورم! و من که خیلی ترسیده بودم تمام طلاهایم را با فاکتور با دستان لرزان به آنها دادم اما آنها باز هم خوشحال نشدند و گوشی و ضبط صوت و کتاب و لوازم جانبی را برداشتند و حتی خواستند دستبندهایم را با درخواستهای من رد کنند. آنهایی که مدعی آشنایی با کارآگاهان پلیس بودند به من گفتند که طلاها و لوازم مورد نیاز را برای بررسی دقیق با خود ببریم زیرا سرقتی است و فردا به دادگاه مراجعه کنید تا هدف از اموال مسروقه مشخص شود.


بیشتر بخوانید: سرقت کثیف 5 مرد با فیزیک در تهران


در همان زمان من که با رمالی به طور غیرقانونی کار می کردم، چنان از این ماجرا وحشت کردم که بعد از رفتن آنها بیهوش شدم و تا غروب روی زمین افتادم. وقتی از خواب بیدار شدم، با پلیس 110 تماس گرفتم و تازه متوجه شدم که آنها “کارآگاهان قلابی” هستند!

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه جعل عنوان «افسر پلیس» برای ارتکاب جرم، اعتماد عمومی را مخدوش می کند، رسیدگی تخصصی به این پرونده سریعاً توسط پلیس مبارزه با سرقت پلیس راهور انجام شود. رهبری سرهنگ مرادی. و نوع مجرمان متفاوت بود. اصولاً سرقت با عاملین صورت می گرفت.

یک افسر ارشد پلیس آگاهی گفت: با انجام یکسری تحقیقات نامحسوس و اطلاعاتی مشخص شد سارقان طلا با استفاده از یک دستگاه خودروی پراید به محل جنایت در خیابان شهید غلامی می روند اما به دلیل پارک خودرو سارقان از این موضوع اطلاعی نداشته است. در چند کوچه بالاتر از صحنه جرم

سرهنگ کارآگاه شفیع زاده ادامه داد: پس از چندین ماه تحقیقات ویژه از خودروهای پراید در حال تردد در محل جنایت، در نهایت با استفاده از تجهیزات مدرن و فناوری جدید پلیسی، مشخصات کامل خودرو به دست آمد و در نهایت کارآگاهان با دستورات ویژه و با استفاده از هدایت قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان خراسان رضوی) موفق شدند صاحب خودروی پراید را در یکی از حاشیه شهر شناسایی و دستگیر کنند اما متهم به نام “غلام عباس – ح” به کلانتری منتقل شد. نسبت به اتهامات وارده خود را بیگناه دانست و به یک جنایت متهم شد.

کارآگاه ارشد و باتجربه پلیس آگاهی گفت: با تکذیب ها، تحقیقات فنی و ارتباط مخفیانه پراید با دیگران، تحت تعقیب اطلاعاتی قرار گرفت و مشخص شد صبح با 31 نفر وارد خانه همسر رمال شده است. او با نام «حمید» سابقه طولانی داشت. به همین دلیل و با هماهنگی قاضی شعبه 401 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، متهم دیگر پرونده دستگیر و شاکی آنها را شناسایی کرد.

سرهنگ شفیع زاده گفت: اینگونه بود که تحقیقات گسترده ای در این زمینه توسط سرهنگ جعفرزاده (رئیس اداره مبارزه با خشونت) آغاز شد و زوایای هولناک دیگر جنایات این باند معروف فاش شد. این افسر پلیس با اشاره به کشف تجهیزات بی سیم و تقلبی پلیس به همراه مقادیر زیادی طلا به سرقت رفته از مخفیگاه اعضای این باند مخوف افزود: آنها درگیر هستند و با تهدید به قتل رانندگان تعدادی خودرو را سرقت و اسقاط کرده اند.

وی گفت: بررسی پرونده به گفته متهمان نشان داد اعضای این باند در پمپ بنزین های اتوبان امام علی (ع) و 100 متری دهه فجر حضور داشتند و راننده کد سوخت خود را به پمپ بنزین اعلام کرد. کارمند برای پرداخت هزینه بنزین یا بنزین، خودش رمز را در کارتخوان ثبت می کند، یکی از اعضای باند رمز را نگه می دارد و سپس خود را «کارآگاه اطلاعات پلیس» معرفی می کند و از راننده می خواهد که به خاطر ماشینش آرام در ماشین بنشیند. مشکل دارد و دستور توقیف صادر می شود.

با این ترفند و به بهانه انتقال خودرو به پلیس، راننده را به کوچه پس کوچه ها کشانده و سپس چاقو را از گلوی راننده انداخته و او را از خودرو به بیرون پرتاب کردند و به این ترتیب سرقت های متعددی انجام دادند.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده ادامه داد: همچنین تحقیقات تخصصی از بهترین کارآگاهان در دایره جرایم خشن نشان می دهد که در برخی سرقت ها متهم راننده را مجبور به خرید اجناس از فروشگاه ها و نگه داشتن رمز روی کارت بانکی، اموالش به عنوان گوشی تلفن همراه کرده است. و وجه نقد.»، به سرقت بردن کارت بانکی و … و سپس با مراجعه به فروشگاه های دیگر و خرید اجناس، از حساب های بانکی قربانیان خود نیز سرقت کردند. ارتباط افراد دیگر با آنها همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید