دسته‌ها
بلاگ

چگونه یک پیچ مناسب برای اتصالات ساختمانی انتخاب کنیم؟

یکی از پرکاربردترین اتصالات در صنایع مختلف، پیچ و مهره است. استفاده از این اتصالات مزایا و معایب خود را دارد، اما مزایای زیادی مانند قابلیت تعویض و اتصال قطعات بیش از دو قطعه و … دارد. منجر به استفاده گسترده از این تجهیزات شد. هر کدام از پیچ و مهره ها درجه و کلاس مخصوص به خود را دارند و با توجه به این عناصر نوع کاربرد آنها مشخص می شود. مواد و همچنین اندازه این ابزارها نیز متفاوت است و باید در صورت نیاز ارائه شود یک مغازه پیچ و مهره بخرید اقدام کنید و مورد استفاده قرار بگیرید. استانداردهای مختلفی برای پیچ و مهره در نظر گرفته شده است که نشان دهنده مشخصات و مختصات کامل این تجهیزات است.

نحوه تشخیص پیچ و مهره

برای شناسایی پیچ و مهره باید فاکتورهای زیر را در نظر گرفت:

  • نوع پیچ و مهره
  • مواد پیچ
  • قطر پیچ
  • نسبت دنده

از این اطلاعات برای تعیین نوع عملکرد و کاربرد این ابزارها استفاده می شود و از آنها می توان بسیاری از ویژگی های پیچ و مهره را فهمید. به عنوان مثال در صنعت خودرو بسته به محل نصب باید از پیچ های اتاقی در اندازه های مختلف استفاده شود. بدیهی است بسته به محل نصب، نیاز به استحکام و مواد مخصوص پیچ احساس می شود و بنابراین باید قبل از آن خریداری شود. پیچ اتاق ابعاد و استحکام را محاسبه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. در این بخش موارد زیر را در نظر خواهیم گرفت:

نوع پیچ و مهره

پیچ ها از روی شکل گلشان و همچنین با ابزاری که برای باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شود، مشخص می شوند. برخی از پیچ ها را حتی می توان با دست باز کرد و برخی دیگر به ابزار استاندارد دیگری مانند پیچ ​​های چهار طرفه، دو طرفه، شش ضلعی و غیره نیاز دارند. شکل پیچ این را تعیین می کند. به عنوان مثال در پیچ شش گوش آچار مخصوصی مورد نیاز است و در واقع دلیل استفاده از این مدل پیچی نوع آچار است. این آچار در اندازه ها و اشکال مختلف تولید می شود و به همین دلیل پیچ شش گوش در مکان هایی انتخاب می شود که دسترسی به پیچ سخت امکان پذیر باشد.

مواد پیچ

یکی دیگر از عوامل مهم در شناسایی پیچ و مهره ها، مواد به کار رفته در ساخت این تجهیزات ساختمانی است. استحکام و دوام مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و ساز برای نوع استفاده بسیار مهم است. همانطور که گفته شد پیچ ​​و مهره در صنایع مختلفی مانند صنایع پتروشیمی، آب و فاضلاب، تجهیزات ساختمانی، نفت و غیره کاربرد دارد. هر یک از این موارد به سختی و استحکام خاصی نیاز دارند و بنابراین باید از مواد اولیه خاصی ساخته و تحویل شوند. آلومینیوم، برنج، آلیاژهای مس، پلاستیک، فولاد، فولاد و تیتانیوم از پرمصرف ترین مواد اولیه در تولید پیچ ​​و مهره هستند.

قطر پیچ

قطر پیچ نیز یکی از عوامل مهم در تعیین نوع کاربری و تشخیص نوع پیچ می باشد. قطر اسمی پیچ اندازه بشکه و ساقه پیچ را تعیین می کند. بر اساس این قطر می توان تشخیص داد که قطر اتصالاتی که باید با این پیچ ها وصل شوند مناسب است یا باید از پیچ هایی با قطر کوچکتر یا بزرگتر استفاده کرد.

طول پیچ

این فاکتور با اندازه گیری از ابتدا تا انتهای پیچ تعیین می شود. اگر قسمت رنگی پیچ در بالا باشد، این ارتفاع باید از پایین این قسمت تا انتهای پیچ در نظر گرفته شود.

نخ را بپیچانید

این ویژگی نیز با اندازه گیری فاصله بین دندان ها مشخص می شود.

حال برای تهیه نوع پیچ مورد نظر خود باید این کار را انجام دهید نحوه خواندن شماره پیچ همچنین آشنا باشید. عددی که روی پیچ نوشته شده به گونه ای است که عدد اول برای نشان دادن بزرگترین قطر بر حسب اینچ وارد می شود. عدد دوم تعداد نخ ها در واحد فاصله بین رشته ها را نشان می دهد که می تواند بر حسب اینچ یا میلی متر باشد. عدد سوم طول پیچ بر اساس واحد اندازه گیری بر حسب اینچ یا میلی متر است.

پرکاربردترین انواع پیچ و مهره

با نگاهی به لیست انواع پیچ و مهره، حروف آشنا و ناآشنا زیادی را مشاهده می کنید. برخی از پیچ ها فقط در شرایط خاصی کاربرد خاصی دارند و به همین دلیل در همه صنایع مورد استفاده قرار نمی گیرند. در عوض در بسیاری از موارد از موارد دیگر مانند پیچ ​​شش گوش و اتاق استفاده می شود.

پیچ شش گوش

این پیچ ها سطح صافی دارند و با آچار باز و بسته می شوند. خرید پیچ ​​شش گوش هر دو نوع سر صاف و سر استوانه ای در دنده کامل و نیم دنده کار می کنند و برای ایجاد تعادل و جلوگیری از تنش در نقطه کار اصلی با سوراخ های کمتر مفید هستند. از دیگر مزایای این پیچ ها، سادگی و سهولت باز و بسته شدن آن است. این پیچ ها همچنین برای مکان های سخت استفاده می شود. زیرا آچار در انواع مختلفی تولید می شود و کارکرد آن آسان است.

پیچ اتاق

این پیچ ها در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی کاربرد فراوانی دارند. نوع بستن پیچ به این صورت است که پس از اتصال دو قسمت، یک مهره در انتهای پیچ بسته می شود تا از حرکت آن جلوگیری شود و یک اتصال کاملا سفت ایجاد می شود. قیمت هر پیچ در اتاق بستگی به مواد مختلف و اندازه ها و اندازه های مختلف دارد.

مهم ترین نکات هنگام خرید پیچ ​​و مهره

انتخاب پیچ و مهره به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم و تجهیزات در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، مستلزم داشتن اطلاعات و رعایت توصیه های قبل از خرید است. در این بخش به نکات زیر اشاره می کنیم:

  • تایپ کنید کاربرد پیچ ​​و مهره که قبل از خرید باید به آن توجه کرد. پیچ هایی که برای مصارف صنعتی استفاده می شوند با پیچ و مهره های مورد استفاده در ساخت و ساز بسیار متفاوت هستند.
  • شکل پیچی گل ها سایر عواملی که باید قبل از خرید تعیین شوند؛ زیرا شکل گل علاوه بر سهولت باز و بسته شدن روی استحکام مفاصل تاثیر می گذارد.
  • شبکه یا دسته ای از قطعات پیچ که باید به عنوان یکی از مهمترین عناصر در نظر گرفته شود. زیرا استحکام و دوام پیچ ها را نشان می دهد و باید با نوع کاربری سازگار باشد.
  • داشتن استانداردهای لازم نیز یکی از فاکتورهای مهم قبل از خرید پیچ ​​و مهره است.
  • اندازه و ابعاد مناسب را انتخاب کنید با توجه به نوع فعالیت صنعتی یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید می باشد.
  • پوشش یا پوشش پیچ ها عامل دیگری است که باید به آن توجه کرد. زیرا استحکام پیچ در شرایط سخت به نوع پوشش بستگی دارد.

پیچ و مهره را از کجا بخریم؟

پیچ و مهره نقش مهمی در اتصال قطعات مختلف در صنایع مختلف دارد. اما اینکه هر کدام از آنها چه می کنند و چگونه باید انتخاب شوند بسیار مهم است. توصیه می کنیم برای خرید پیچ ​​و مهره های مختلف و لینک ساخت و ساز به فروشگاه آنلاین مغازه پیچ فروشی pichstore.com دیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل