چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟ – خبر زنده

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟

 – خبر زنده

انجمن 24- اولین کاری که هر کس باید در طول زندگی خود انجام دهد این است که خود را بشناسد. وقتی خودتان را بشناسید، بهتر می دانید که چه کسی هستید و از دیگران و دنیا چه انتظاری دارید. در واقع باید با خود روراست باشید و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و با خودتان دوست باشید، اگر از خودتان ناراحت هستید باید سنگ اندازی کنید و با خودتان صلح کنید. گذشته را رها کنید و خود و دیگران را ببخشید. بخشش به معنای فراموش کردن نیست، شما نمی توانید چیزی را فراموش کنید، اما چون بخشیده اید، می توانید آرام باشید و این موضوع در ذهن شما بسته است و شما را آزار نمی دهد.

چگونه به خود احترام بگذاریم؟

شما باید بتوانید خودتان را دوست داشته باشید اگر واقعا و باطن با خودتان در صلح بوده اید و این خودخواهی در شما ریشه دارد.دیگران ایستاده اند. زمانی که بتوانید به خودتان احترام بگذارید، زمانی که تمام جنبه های خوب و بد را به طور کامل بپذیرید.

آموزش اعتماد به نفس

در فرهنگ ما به ما یاد نمی‌دهند که خودمان را همانطور که هستیم بپذیریم و دوست بداریم و در عین حال به دنبال پیشرفت باشیم. ما برای مغرور بودن تربیت نشده ایم، اما خودشیفته نیستیم.

حتما این جملات را زیاد شنیده اید: اینقدر خودخواه نباش، این سوال برایت مهم نیست، مشکل چیست؟، خیلی مسخره است، واقعا فکر می کنی این راه جواب می دهد؟، پس گریه نکن. خیلی وقت من را نگیرید!

به گزارش Society 24، کاری که ما انجام می دهیم این است که فقط چیزهایی در ذهن خود داریم که می توانیم به آنها افتخار کنیم و در زندگی واقعی موجوداتی هستیم که در استرس و شتاب گرفتار شده ایم. ما آنقدر به زندگی ماشین‌ها عادت کرده‌ایم که تبدیل به رباتی شده‌ایم که فقط یک سری کارهای از پیش تعریف شده را انجام می‌دهد، گویی چاره‌ای نیست. اگر اصلا اینطور نیست، شما یک انتخاب دارید و می توانید هر روز برای پیشرفت قدم بردارید و پیشاپیش با خودتان مهربان تر باشید. وقتی با خود مهربان و مهربان باشیم، تغییر عادات بدمان برای ما آسان تر است.

  زیبایی و شکوه پژو GT 308 مدل 2022

راه هایی برای ارزیابی خود

به بدنت احترام بگذار

به نیازهای بدن خود رسیدگی کنید. اگر خسته یا گرسنه هستید، حتما چیزی بخورید و استراحت کنید. به یاد داشته باشید که کار همیشه وجود دارد، اما اگر بدن و خواسته های آن را جدی نگیرید، ممکن است کار شما حتی دیرتر از زمان لازم به تأخیر بیفتد.

فهرستی از کارهای خوب و لذت بخش برای انجام دادن تهیه کنید

فهرستی تهیه کنید که به شما احساس بهتری بدهد. همه چیز می تواند در این لیست باشد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آن لذت ببرید، از ورزش و یوگا گرفته تا خواندن کتاب و مجلات و تماشای فیلم یا برنامه مورد علاقه خود، ملاقات و بیرون رفتن با یک دوست، رفتن به مهمانی، شرکت در کنسرت یا به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید ، پیاده روی و …

نکته مهم در این کار این است که هر روز بخشی از آن را انجام دهید تا احساس لذت همیشه همراه شما باشد.

راه هایی برای ارزیابی خود

اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید

برای اینکه به خود احترام بگذارید، باید رابطه خود را نیز مدیریت کنید. سعی کنید اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که مدام غرغر نمی کنند و مثبت فکر نمی کنند. کسانی که به شما و دیگران احترام می گذارند و به شما آسیب نمی رسانند.

به یاد داشته باشید که شما ترکیبی از افرادی هستید که با آنها ارتباط برقرار می کنید و زمان می گذرانید.


بیشتر بخوانید: چگونه حرفه ای رفتار کنیم؟


روی عزت نفس کار کنید

هرچه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید خودتان را قضاوت کنید. داشتن اعتماد به نفس آسان نیست، بنابراین برای رسیدن به آن باید سخت تلاش کنید.

  کارت هالیوود صفت شیطون برای تقلب یک دختر روستایی

روی کارهایی که در دست دارید تمرکز کنید و هر روز روی بهبود مهارت های خود کار کنید. انتقاد پذیر باشید و به دیدگاه مثبت و منفی که دریافت می کنید فکر کنید و به خود افتخار کنید. هرچه اعتماد به نفس شما بیشتر باشد، کارها برای شما آسان تر خواهد بود و جالب اینجاست که برای انجام کارها تلاش بیشتری می کنید.

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

یادتان باشد در هیچ شرایطی نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید، شما جای آنها نیستید و زندگی هرکسی شرایط خودش را دارد و هیچ دو زندگی شبیه هم نیست، بنابراین مقایسه از اساس اشتباه است. تئودور روزولت می گوید: «مقایسه دزد خوشبختی است. هر چه بیشتر زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید، احترام گذاشتن به خود برای شما سخت تر می شود، مقایسه نکردن سخت است، اما به خود یادآوری کنید که شما کل شخص را نمی شناسید و همه چیز را در مورد زندگی او نمی دانید. این به شما بستگی دارد که روی چیزهایی که دارید تمرکز کنید، نه روی چیزهایی که کمبود دارید.

دیدگاهتان را بنویسید