چه کسی تقویت کننده می گیرد، کدام واکسن به چه کسی تزریق می شود؟

چه کسی تقویت کننده می گیرد، کدام واکسن به چه کسی تزریق می شود؟
انجمن 24 – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص اعلام کرد که بر اساس سند ملی گسترش واکسیناسیون، تمامی افرادی که در مرحله اول واکسیناسیون بوده اند از این پس مشمول دریافت نوبت سوم (تقویت کننده) می شوند.

این گروه ها شامل کارکنان بهداشتی، افراد پرخطر ساکن در مراکز نگهداری، افراد ساکن در خانه های سالمندان، جانبازان ساکن در مراکز نگهداری و کارکنان، افراد دارای معلولیت ذهنی ساکن در مراکز مراقبت جمعی و کارکنان این مراکز، جانبازان بالای 50 درصد و یک ماده شیمیایی تنفسی


بیشتر بخوانید:هزاران نفر از افراد مسن در صورت واکسینه نشدن تاج می میرند


دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز شرط سومین تزریق به افراد این گروه ها را گذشت 6 ماه از تزریق دوم واکسن تاج اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، در میان واکسینه شدگان به مدت 6 ماه، افرادی با سیستم ایمنی ضعیف، یعنی افراد مبتلا به بیماری های خاص و پیوند اعضا، دریافت کننده داروهای ضد ایمنی و … هستند که دو نوبت واکسن دریافت کرده اند. از تزریق دوم می توانند تزریق سوم را تزریق کنند.

دانشگاه علوم پزشکی همچنین با تاکید بر اینکه 12 مرکز برای سومین تزریق واکسن کرونا در شیراز در نظر گرفته شده است، گفت: 2 مرکز خودروسازی در شیراز برای تزریق واکسن به افراد واجد شرایط پیش بینی و فعال می شود.

بر این اساس اعلام شد افراد بالای 60 سال که دو بار از واکسن سینوفارم، بهارات و کوایران برکات استفاده کرده اند، ترجیحاً برای بار سوم از یک نوع واکسن استفاده کنند و حداقل 4 ماه از تزریق دوم گذشته باشد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین تاکید می کند که افراد بالای 60 سال که دوز اول و دوم اسپوتنیک یا آسترازنکا را دریافت کرده اند، می توانند برای سومین بار واکسن آسترازنکا یا پاستوکوکوس را دریافت کنند، البته باید حداقل 6 ماه از واکسن اسپوتنیک گذشته باشد. دوز دوم

دیدگاهتان را بنویسید