چه تجهیزاتی برای رستوران و آشپزی مورد نیاز است؟

321953 خبر زنده

چه تجهیزاتی برای رستوران و آشپزی مورد نیاز است؟ این سوالی است که برای هرکسی که صاحب رستوران است و یا قصد افتتاح رستوران را دارد پیش می آید، در این مطلب شما را با تجهیزات رستوران و آشپزی آشنا می کنیم تا بتوانید به راحتی وسایل مورد نظر رستوران را تهیه کنید. اما در نظر داشته باشید که باید این لوازم را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید برای این منظور در اینجا فروشگاه آشپزخانه سورن را به شما معرفی می کنیم. با مراجعه به سایت آشپزخانه سورن می توانید وسایل رستوران و آشپزی و سایر وسایل مورد نیاز هر رستوران مانند تجهیزات پذیرایی را مرور و خریداری کنید. این فروشگاه لوازم و تجهیزات با کیفیتی را به شما عرضه می کند و کیفیت آن را برای شما تضمین می کند.

در ادامه تعدادی از رستوران ها و وسایل آشپزی که در این فروشگاه موجود است و برای هر رستورانی ضروری است را لیست می کنیم و به اختصار به معرفی آنها می پردازیم.

تجهیزات رستوران و آشپزی در آشپزخانه سورن

  • فر
  • ماهیتابه
  • برنج پز
  • خط پخت اتوماتیک برنج
  • فر گریل
  • گلدان
  • سرخ کردن
  • فر پیتزا
  • باربیکیو

به خاطر داشته باشید که در بالا به تجهیزات رستوران و آشپزی موجود در فروشگاه اشاره کردیم، اما همه رستوران ها به طور کامل به این تجهیزات نیاز ندارند. برای تهیه تجهیزات رستوران خود ابتدا باید نوع رستوران را مشخص کرده و منوی آن را تهیه کنید چرا که رستوران ایرانی دارای انواع غذاهای فست فود است بنابراین نیازی به تجهیزات نخواهد بود و بالعکس.

در زیر هر یک از موارد فوق را به اختصار توضیح می دهیم تا با دانستن آنها بهتر تصمیم بگیرید که کدام یک در رستوران شما استفاده می شود. البته برخی از اقلام فوق را در منزل خود دارید و با آن ها آشنایی دارید اما از مدل های صنعتی آن ها می توان در رستوران ها استفاده کرد.

فر

همانطور که می دانید اجاق گاز در هر آشپزخانه ای اجباری است و بدون آن غذا پخته نمی شود. در اینجا در مورد اجاق های مناسب برای رستوران صحبت خواهیم کرد. تفاوت های زیادی بین اجاق گاز آشپزخانه صنعتی و اجاق گاز خانگی وجود دارد. نوع فر با فر خانگی متفاوت است و در این فر صنعتی فر از یک مشعل عایق و محفظه ای ساخته شده است که برخلاف فرهای خانگی از برق برای گرم کردن و طبخ غذا استفاده نمی کند.

ماهیتابه

ماهی تابه یا ماهی تابه نوع بزرگتری است که برای سرخ کردن مرغ و ماهی در حجم زیاد در رستوران ها، هتل ها و پذیرایی های بزرگ استفاده می شود. این دستگاه دارای حمام روغن است که مرغ و ماهی را در آن سرخ می کنند. این محصول بسته به میزان غذای قابل سرخ کردن قیمت متفاوتی خواهد داشت و هر چه حجم قابل سرخ شدن بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

برنج پز

این محصول برای رستوران های ایرانی پخت برنج و پلوپز با انرژی حاصل از سوخت گاز و به کمک مشعل خطی فولادی به طول 50 سانتی متر برای گرم کردن یکنواخت برنج به بهترین شکل ممکن و بهینه استفاده می شود.

خط پخت اتوماتیک برنج

خط پخت مکانیزه برنج چهار رگ مکانیزه پرشیا استیل مناسب سازمان ها، دانشگاه ها و مراکز بزرگ دولتی می باشد. این خط قابلیت تهیه 6000 الی 18000 پرس در هر وعده را دارد و استفاده از آن باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و پرسنل کمتری برای تهیه برنج به این تعداد خواهد داشت.

فر گریل

در منوی بسیاری از رستوران ها غذاهایی وجود دارد که با روغن بسیار کمی پخته می شوند که به آنها گریل می گویند و برای تهیه آنها از گریل استفاده می شود. توری ها صفحات چدنی یا آهنی ضخیم هستند که گاهی با لایه ای از کروم پوشانده می شوند.

گلدان

در آشپزخانه رستوران های ایرانی معمولا از دیگ بخار استفاده می شود. یکی از مهمترین امکانات در آشپزخانه های رستورانی دیگ آشپزخانه صنعتی می باشد. قابلمه های صنعتی و قابلمه های صنعتی آشپزخانه به طور کلی بسیاری از غذاهای موجود در منوی رستوران های ایرانی را تهیه می کنند و فواید زیادی مانند صرفه جویی در وقت و انرژی دارند.

سرخ کردن

از این دستگاه هم در رستوران های ایرانی و هم در فست فودها می توانید استفاده کنید. حتی امروزه می توانید این دستگاه را در اکثر خانه ها مشاهده کنید، اما به خاطر داشته باشید که سرخ کن های استفاده شده در رستوران ها با منازل متفاوت است. سرخ کن های صنعتی در دو مدل سرخ کن یک استخری با سبد دوبل و سرخ کن با استخر دوبل با دو سبد و یا به سفارش مشتری ساخته می شوند. سرخ کن های صنعتی از فولاد ساخته می شوند.

فر پیتزا

از فر پیتزا برای فست فود استفاده زیادی می شود. این فر با توجه به فضایی که در آن نصب می شود، حجم تولید پیتزا در رستوران شما و همچنین میزان بودجه ای که برای خرید آن در نظر دارید در انواع و اقسام مختلف تولید می شود.

باربیکیو

باربیکیو مورد استفاده در آشپزخانه های صنعتی از فولاد ضد زنگ 304 باید ضد زنگ باشد تا از ورود زنگ زدگی آب به طور مداوم جلوگیری شود و مواد غذایی در حال پخت را آلوده نکنند. در نظر داشته باشید که این محصول باید دارای استاندارد بوده و از همان کیفیت پخت اطمینان حاصل کند.

اخرین حرف

با توجه به ارائه تجهیزات آشپزخانه صنعتی در بالا می توانید دستگاه مورد نظر خود را با نشان دادن نیاز آشپزی خود تهیه کنید. برای اینکه خرید خوبی داشته باشید و محصولی با کیفیت ارائه دهید فروشگاه آشپزخانه سورن را به شما معرفی می کنیم که می توانید با مراجعه به سایت آشپزخانه سورن آن را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید