چند کارگردان متقاضی ساخت یک فیلم هستند؟ – خبر زنده

به گزارش ایسنا، سامانه قبلی ثبت مجوز در سازمان سینمایی از زمان مدیریت قبلی سینما در دولت دوازدهم راه اندازی شده است که اطلاعات آن در دسترس عموم است، اما سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیاری از واحدهای آن از سال گذشته هک شده اند. داده در دسترس نیست. اخیراً برخی از موارد مرتبط برطرف شده و برخی از درخواست های ثبت شده قابل مشاهده است.

بر اساس این اطلاعات از 30 خردادماه 23 درخواست برای ساخت فیلم سینمایی و غیر سینمایی ارسال شده است که در میان فیلم های بلند سینمایی نام کارگردانانی چون فرزاد موتمن به چشم می خورد. البته موتمن هنوز پروانه نمایش فیلم «کابوس» را که پیش از این برای حضور در جشنواره فیلم فجر سال گذشته درخواست کرده بود، دریافت نکرده است.

یکی از نامزدهای معروف عادل تبریزی است که با تهیه کنندگی احسان ظلی پور مجوز ساخت فیلم «ستاره سینما» را می خواهد.

سعید سعدی که سابقه تهیه کنندگی آثاری چون «اینجا بدون من»، «آرایش غلیظ» و «مغزهای کوچک زنگ زده» را در کارنامه دارد، متقاضی دریافت پروانه نمایش برای فیلمی به نام «گاوبندی» به کارگردانی محسن نساوند است.

«نهرخین» به تهیه کنندگی منصور (حسین) پارسایی و کارگردانی جواد افشار، «در آغوش بگیر» به تهیه کنندگی محمدرضا مصباچ و کارگردانی کاسم لطفی، «بازی کودک به سبک ایتالیایی» به تهیه کنندگی محسن محسنی نسب و کارگردانی. صالح دلدام، «نپتون» به تهیه کنندگی مهدی ودادی و کارگردانی محمد ابراهیم غفاریان، «هرگز نگو خداحافظ»، تهیه کنندگی و کارگردانی عباس جهانباشی، «ممنون»، تهیه کنندگی علی هزائی و کارگردانی مهدی اهیر، تهیه کنندگی ابوذرپور محمدی به کارگردانی مهدی صاحبی، علی عبدالعلی زاده و کارگردانی سهیل مینایی، یادگار جنوب، به کارگردانی مجتبی رشوند و کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری، آرام‌زران‌مهم، آرام‌بزران‌مهم، محمدرضا اندررضا. به تهیه کنندگی و کارگردانی سید ابراهیم عامریان، جای دیگر، تهیه کنندگی مجتبی متولی و کارگردانی علی تصدیقی، گروه فیلم، تهیه کنندگی داود محمدی و کارگردانی حامد علی نیا. و «آینه» به تهیه کنندگی علی اوجی و کارگردانی محمودرضا کلاری فیلم های داستانی در حال آماده سازی هستند. افت پروانه تولید وجود دارد.

  وزیر کشور از استانداران و سفرا خواست تا همکاری های اقتصادی را تقویت کنند

مروری بر این اسامی بیش از هر چیز نام نامعلوم تهیه کنندگانی را آشکار می کند که سابقه کاری آنها در ساخت فیلم قابل بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید