چند ساعت قبل از اعدام آرماند چه اتفاقی افتاد؟

اعدام آرماند

انجمن 24 – مرکز رسانه های قوه قضائیه جزئیات اعدام آرمان عبدالعلی را منتشر کرد. در این گزارش آمده است: خانواده غزاله شکور علیرغم همه تلاش‌های چهره‌های مختلف در سال‌های اخیر همواره بر استیفای حقوق قانونی خود تاکید داشته‌اند و حکم قصاص آرمان عبدالعلی که از سال ۹۲ در زندان به سر می‌برد، اجرا خواهد شد. . امروز چهارشنبه سوم آذرماه «در زندان رجایی شهر انجام شد.

خانواده شکور علیرغم تمام تلاش های چهره های مختلف، طی سالیان گذشته همواره بر احقاق حقوق قانونی خود اصرار داشته اند.

تلاش‌های دادستانی تهران، کمیته صلح و سازش و برخی دیگر از مقامات قضایی برای ترغیب خانواده شکور به لغو حکم قصاص قاتل پسرشان، روز گذشته (سه‌شنبه) در حالی شدت گرفت که هر دو خانواده در حال اجرای قانونی این حکم بودند و به زندان رجایی دعوت شدند. شهر.

این تلاش ها ادامه داشت تا اینکه قاضی محمد شهریاری رئیس دادگاه کیفری با حضور تیمی از قضات کمیسیون تطبیق و صلح و سازش که سابقه طولانی در کسب رضایت برای پرونده های مختلف قتل دارند، ساعت 4 صبح وارد دادگاه زندان رجاه شهر شد. .

در ابتدای حضور قاضی شهریاری در این اتاق، وی و سایر اعضای کمیسیون صلح و سازش تمام تلاش خود را برای جلب رضایت خانواده شکور انجام دادند که باز هم این تلاش ها ناکام ماند و اولیای دم بر استیفای حقوق قانونی خود اصرار کردند.

در جلسه فوق علاوه بر تلاش افراد با سابقه برای کسب رضایت برای قصاص، خانواده عبدالعلی نیز فرصتی یافتند تا با خانواده شکور برای کسب رضایت ملاقات کنند.

در پایان جلسه قاضی شهریاری بار دیگر از خانواده شکور خواست تا در فضایی آرام و به دور از حضور مردم درباره سرنوشت قتل دخترشان تصمیم گیری کنند.


بیشتر بخوانید: آرمند فردا پای چوبه دار می رود


قبل از اعزام آرمان عبدالعلی به تالار اعدام، حرم امام رضا (ع) با پرچم متبرک بر گنبد امام رضا (ع) با خانواده شکور دیدار کرد که تلاش آنها برای جلب رضایت بی نتیجه ماند و آرمان علیرغم همه چیز. در هشت سال گذشته عبدالعلی به سالن اعدام رفت و حکم قصاص او را اجرا کردند.

بر اساس این گزارش، مادر غزاله شکور پیش از این در مصاحبه ای گفته بود که اگر آرماند محل جسد دخترم را به او بگوید، او را می بخشد، اما محتویات پرونده و اعترافات آرمان نشان می دهد که او جسد غزاله شکور را در سطل زباله انداخته است. است.

دیدگاهتان را بنویسید