چرا پرداخت ها در دستگاه های دولتی اینقدر متفاوت است / باید نیروی نظامی و اقتصاد قوی داشته باشیم / باید مدل کشاورزی را تغییر دهیم

مخاطبین A در مورد یادداشتی با عنوان “مردم اصفهان در حال جمع آوری اخطارها هستند»چند نظر ارسال کنید که برخی از آنها را می توانید بخوانید:

دولت هاشمی مجوز حفر چاه های عمیق در مناطق کرمان، ماهان و رفسنجان را صادر کرده است و دولت خاتمی با توسعه صنایع کاشی آب در منطقه میبد و اردکان باعث از بین رفتن منابع آب زیرزمینی شده است.

* با این روند کمبودها و مشکلات در آینده نزدیک جایی در ایران نخواهد بود.

* روحانی باید پاسخگو باشد که چرا مشکلات آب و محیط زیست کشور و اشتغال جوانان با برجام حل و تقویت نشد؟!

* چرا نمایندگانی که چنین مشکلات پیچیده ای ایجاد کرده اند پاسخگو نیستند؟ چرا به سرعت به سمت صنایع پرمصرف کنار دریای عمان حرکت نکنیم. چرا مدل کشاورزی اصفهان تغییر نمی کند؟ فقط کلمه به کلمه…

* {پاسخ به کامنت بالا} به عنوان اصفهانی حرف شما را تایید می کنم. به روایت تاریخ هرگز برای انتقال خشک نشده اند مانند خوزستان و بوشهر یا گیلان و شمال و آبی که به دریا می ریزد تا به اصفهان منتقل شود هوا و آب و خاک مناسبی ندارد.

* متأسفانه با تصمیمات اشتباه و غیرکارشناسی مسئولان در مقاطع مختلف این مشکلات به وجود آمد و مردم استان های همجوار با هم مواجه شدند و آب حوضه های زاینده رود و کارون مورد استفاده کسانی است که از جیب خود بر می آیند.

* از گروه سیاسی وزین الف توجه داشته باشید چه کسی این مطلب را نوشته است که به صورت مبتذل نوشته است: 1- اصلاً معلوم نیست که صنایع اصفهان را نمایندگان به استان نیاورده اند و اینها تصمیمات بخش است. برای امنیت کشور چه قبل و چه بعد از انقلاب معتقد بودند «صنایع راهبردی باید در مناطقی دور از دسترس دشمن باشد». مردم و نمایندگان این استان با صنایع موجود در استان خود مخالف هستند زیرا خسارت زیادی به آنها وارد کرده و پول به خزانه دولت واریز شده است. 2- چرا به دروغ از کشت آبزیان مانند هندوانه و صیفی جات در اصفهان نام می برید؟ نه در اصفهان، بلکه در شهر زرین شهر (لنجان) فقط برنج می کاریم که به این دلیل است که اکثر کشاورزان چند صد ساله این کار را انجام می دهند. یکی مثل جهاد کشاورزی باید آنها را راهنمایی کند که دیگر نمی توانند این کار را بکنند. لطفا از دیدگاه مبتذل و کشف نشده و مانند سایر افرادی که اطلاعات را دریافت می کنند مقاله ننویسید.

***

گزارشی با عنوان “آیا “رئیسی” حریف اژدهای هفت سر چهره های نجومی خواهد بود؟!در الف منتشر شد که با نظرات متعدد مخاطبان همراه بود. می توانید برخی از این نظرات را بخوانید:

سوال: کسانی که به دولت روحانی به خاطر حقوق های نجومی خود انگ می زدند، چرا اکنون در مورد حقوق های نجومی در دولت ریاست جمهوری سکوت کرده اند؟

*خوشبختانه روز گذشته با دستور وزیر سه اخترشناس از شرکت های وزارت کار برکنار شدند در حالی که در دولت قبل نوباخت می گفت منجمان ذخایر نظام هستند.

* اکثر مدیران یک فیش قانونی دارند که به همه نشان می دهند. آنها همچنین چندین حساب نامرئی دارند که هر ماه در حساب های جداگانه واریز می شوند.

*خوشبختانه آقای رئیسی حکم عزل مدیران نجومی پتروشیمی ها را صادر کرده و عزم خود را برای مبارزه با فساد نشان داده است.

* روحانی باید پاسخگو باشد که چرا از ایجاد نظام حقوق و دستمزد مدیران و شفاف سازی خودداری کرد؟!

* کاش به جز حقوق، امتیازات دیگری هم وجود داشت. مثلا دادن زمین یا گرفتن پروانه کارخانه و …. بسیاری از این نوع امتیازات نه دیده می شوند و نه ردیابی می شوند. در یکی از نیروها به هر کارمند در حین خدمت چند قطعه زمین داده می شود و با اعمال نفوذ تغییر هدف می دهند که ارزش آن ده ها میلیارد تومان است. حال اگر فردی حقوق نجومی بگیرد تا پایان خدمت نمی تواند یکی از این زمین ها را بخرد. شما كجا كار مي كنيد؟ راه های زیادی برای به دست آوردن ثروت نامشروع وجود دارد. آیا مثلاً به حقوق نجومی علاقه دارید؟

*از دادستان می خواهیم از اقدامات نمایندگان مجلس در خصوص حقوق های نجومی صرف نظر کند.

* رئیس کارخانه رشت الکتریک پس از 20 سال از کرباشی و شرکای خود پس گرفت و هفت تپه را به بیت المال برگرداند و قطعا حریف این اژدهای هفت سر خواهد بود.

*اشتباه این است که در وهله اول در سیستم پرداخت تفاوت پست و مسئولیت به درستی تعریف نشده و تنها مدرک به عنوان طبقه بندی اصلی در نظام پرداخت در نظر گرفته شده است. این امر باعث شده است که همه برای استثنائات لابی کنند، مانند معافیت قضات دانشکده از پرداخت مالیات قابل مقایسه با دیگران. اگر آقای رییسی به نسبت دیگر کارمندان قوه قضائیه حقوق می داد، در اینجا نیز اقدامات او قابل قبول بود، در غیر این صورت نوشتن بسیاری از قوانین بدون پشتوانه کارشناسی تنها به گسترش اعتراضات صنفی منجر می شد.

* من در بیمارستان مرتبط با یک موسسه کار می کنم. حقوق 5 میلیون پرستار با شیفت کاری سنگین حدود 7 میلیون است. پزشکان عمومی حدود 30 میلیون و متخصصان کوتاه مدت تا 600 میلیون در ماه دریافت می کنند. آنها همچنین ادعا می کنند که ارزشمند هستند.

* اصلاً چرا باید پرداخت ها در دستگاه های دولتی اینقدر متفاوت باشد، چه تفاوتی دارد، مثلاً یک سیستم درآمدزایی می کند، بعد حقوق و سیستم بیشتر، چون بار مالی برای دولت به همراه دارد و به عنوان مزایای اجتماعی درآمدزایی نمی کند. (با کار فکری سخت) خیلی ها) پس حقوق کمتر؟ !!!

***

مقاله با عنوان رسانه های آمریکایی به قدرت نیروهای مسلح ایران پی برده اند. در الف منتشر شد که با نظرات متعدد مخاطبان همراه بود. می توانید برخی از این نظرات را بخوانید:

* نشان دادیم بدون این سلاح ها چه قدرتی داریم، دشمن هم متوجه شد که قدرت ما در ایران همدلی، آرامش ایرانیان با عزت و میهن پرستی است.

* کدام کشور دوست دارد کارایی نظامی و تسلیحاتی ایران را محک بزند؟ ایران در آزمون خود در منطقه شکست خورد. در ضمن کفتارها هم فرصت ندادند. از ارتش آمریکا در مورد کارآمدی ایران بپرسید.

* فکر می کنم ما در هشت سال دفاع از خاک خود با دست خالی نشان دادیم که چگونه در مقابل دنیا ایستادیم و همه سلاح ها را در روز صدام تحویل دادیم و همچنین یادآوری کنم که چگونه پایگاه عین الاسد را شکست دادیم اما آمریکا هیچ کاری نکردند او نیامد و نتوانست با کشوری مثل ایران عزیز بجنگد.

آیا این قدرت نظامی فقط برای یک کشور کافی است؟ اگر فردا با یک ابرقدرت جنگ شود آیا اقتصاد ما چند روز جنگ خواهد داشت یا با شروع جنگ بلافاصله قحطی و ورشکستگی اقتصادی برای کشور و ملت به وجود می آید؟

سوال: به نظر شما نیروی هوایی و دریایی نداریم؟ به فضای مجازی توجه نکنید و به مزخرفاتی که با آن شبکه های خارجی و غیور داخلی می فروشند و با مردم همکاری می کنند و دل مردم را خالی می کنند، علاقه نداشته باشید. و ندیدید چرا بعد از حمله به عین الاسد اشتباه نکرد. خودتان قضاوت کنید و ببینید چرا به ما حمله نمی کند پهپادها، موشک های بالستیک هستند که جرات حمله کرده اند. تفکر التماس آمیز

* اگر جنگ شروع شود، ممکن است ما پیروز نشویم، اما متجاوز مطمئناً پیروز نخواهد شد … زنده باد قهرمانان ارتش و شیران ارتش ….

* وجود نیروهای مسلح کارآمد برای کشوری مانند ایران امری ضروری و مسلم است، اما در این زمینه به بازدارندگی دست یافته ایم، اکنون بحث اصلی اقتصاد و عدالت است.

دیدگاهتان را بنویسید