چرا قالیبافان ایرانی به کشورهای همسایه می روند؟ – خبر زنده

عبدالله بهرامی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال های اخیر عدم حمایت از فرش دستباف باعث کاهش تولید و عدم تمایل بافندگان به ماندن در این صنعت هنری شده است. از سوی دیگر افزایش قیمت کالاها، نوسانات نرخ ارز، تورم و مصوبه بانک مرکزی بر تعهدات ارزی باعث کاهش صادرات شد.

وی با بیان اینکه اکثر کارخانجات فرش دستباف به دلیل شرایط فعلی در رکود هستند، از مسئولان خواست برای حمایت از این محصول لوکس چاره ای بیندیشند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف به خروج استادکاران فرش از کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه در سال های اخیر به دلیل کم توجهی به فرش دستباف، بسیاری از استادان طراحی فرش و فرش های ماهرانه راهی کشورها شدند. همسایه ها. “

بهرامی گفت: اگر رقبا فقط از پروژه های ما استفاده می کردند اکنون صاحبان هنر و طراحی در اختیار دارند و با رفتن استادان فرهنگ و هنر چند هزار ساله ایرانی در اختیار رقبا قرار می گیرد و جایگزینی برای آنها وجود نخواهد داشت. “

رئیس کمیته فرش، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون، فرش را در ایجاد اشتغال و ارزآوری موثر دانست و گفت: صنعت فرش دستباف دارای مولفه های اقتصاد مقاومتی است و در جلوگیری از مهاجرت دهقانان به شهرها موثر است. و حومه ها. «او به توجه و حمایت بیشتری نیاز دارد.

  اعزام کاروان نظامی آمریکا به عراق + فیلم - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید