پیگیری موضوع ساختمان های خطرناک در جلسه شورا با رئیس قوه قضائیه – خبر زنده

پیگیری موضوع ساختمان های خطرناک در جلسه شورا با رئیس قوه قضائیه

 – خبر زنده

انجمن 24 مهدی چمران پیش از آغاز جلسه امروز (سه شنبه) شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ساختمان های خطرناک و ناپایدار در سطح کشور به ویژه شهر تهران، گفت: تعداد این ساختمان ها قبلا اعلام شده بود. روز گذشته جلسه ای با رئیس قوه قضائیه جناب آقای اجایی تشکیل شد و یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بحث ساختمان های شهری ناپایدار و خطرناک بود.

وی افزود: مقرر شد این موضوع برای اقدامات بعدی به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد. البته موضوع توقف فعالیت ساختمان های خطرناک فقط مربوط به قوه قضائیه نیست و مسئولیت فقط بر عهده این مرجع نیست، سایر ادارات نیز مسئول هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: برای صدور حکم در ساختمان های خطرناک با مشکلاتی مواجه هستیم که به راحتی نمی توان برای آن حکم صادر کرد. یکی از این مشکلات مشکلات معیشتی است که برای افراد شاغل در این ساختمان‌ها به وجود می‌آید، اما سلامت و ایمنی انسان حرف اول را می‌زند و باید به طور ویژه به این موضوع رسیدگی شود. بدون شک مردم حق دارند در مکانی امن و سالم زندگی کنند.


بیشتر بخوانید: دادستانی تهران وارد عملیات ساختمان های خطرناک پایتخت شده است


رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع آلودگی هوای تهران که امروز مدارس این شهر تعطیل شد اشاره کرد و افزود: آلودگی هوای تهران به درد قدیمی تبدیل شده است. در سال های گذشته یکی از مسئولان می گفت این موضوع باید از طریق دیپلماسی اقلیمی حل شود و در این راستا وارد مذاکره شویم اما حدود سه سال است که این موضوع ادامه دارد و هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.

  شکایت چمران از لایحه بودجه 1401

چمران تاکید کرد: این موضوع باید با مذاکره و گفت وگو با کشورهای عربستان، عراق و ترکیه که در ارتباط با اقلیم با ما در ارتباط هستند، حل شود. در واقع این موضوع باید در سطح بین المللی جدی گرفته شود تا بتوان در جهت حل آن گام برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید