پیش بینی نرخ دلار پس از توافق وین/ دو رویکرد احتمالی دولت برای آزادسازی ارزهای بلوکه شده

به گزارش خبرآنلاین، علی ازگر سمیعی در خصوص نرخ ارز پس از توافق وین گفت: در خصوص توافق صورت گرفته در وین، اگرچه هر توافقی خالی از نکات مثبت نیست، اما موضوع بازار ارز چندان مطرح نیست. و من توافقات خارجی را نمی بینم.

وی افزود: موضوع بازار ارز بیشتر به تورم، نرخ سود، افزایش سرمایه در بازار تولیدی، رفع بیکاری و جمع بندی مدیریت مسائل اقتصادی در داخل مربوط می شود. البته لغو تحریم های سرکوبگرانه قطعا تاثیر مثبتی بر وضعیت اقتصادی خواهد داشت اما نه به سرعت.

رئیس سابق کانون صرافی ها گفت: همانطور که اعمال تحریم ها تاثیر فوری ندارد و سال ها بعد اجرایی می شود، لغو آن هم تاثیر فوری نخواهد داشت. البته هر خبر خوب و بدی توسط افراد سودجو و فرصت طلب برای جاسوسی از آنها استفاده می شود تا برای خود سود ببرند.

سمیعی خاطرنشان کرد: نهادی که باید با درایت و تثبیت بازار ارز از این سودهای ناسالم و ناجوانمردانه جلوگیری کند، بانک های مرکزی دنیا هستند.
وی خاطرنشان کرد: دو نوع تقابل با توافق وین و آزادسازی پول های بلوکه شده پس از توافق وجود دارد. رویکردی احساسی و فرابخشی و تقریباً عوام فریبانه، یعنی تزریق ارز بیش از حد و بیشتر به بازار برای کاهش قیمت.

سامی خاطرنشان کرد: اما رویکرد دیگری که امیدوارم باشد این است که ارزهای آزاد شده را با قیمت واقعی در بازار عرضه کنیم و میزان عرضه ارز به قیمت واقعی کنترل شود و برخی از ارزها به صورت ارزان قیمت هستند. وام های هزینه ای: باید نیروی کارآفرینی وجود داشته باشد، سود سپرده های بانکی اعم از ارزی و ریالی به شدت کاهش یابد و تقریباً به صفر برسد و با تعمیر و بازسازی زیرساخت های اقتصادی، از این فرصت طلایی برای انجام عملیات لازم در اقتصاد و با واقعی شدن همه قیمت ها از جمله انرژی و یکسان سازی نرخ ارز با فروش ارز به بالاترین قیمت، سعی کنید هرچه بیشتر تومان از یک طرف جمع آوری کنید و با دادن وام کم بهره از طرف دیگر اشتغالزایی کنید. .

  میانگین مصرف بنزین به 112 میلیون و 400 هزار لیتر رسید - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید