پیش بینی قیمت خودرو در آینده – خبر زنده

پیش بینی قیمت خودرو در آینده

 – خبر زنده
انجمن 24 نوسانات قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه دارد. اما کارشناسان می گویند عوامل متعددی بر قیمت ها تأثیر می گذارد.

تاثیر قرعه کشی در بازار

فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو درباره تاثیر حذف 50 طرح فروش خودرو از روند قرعه کشی در بازار کشور گفت: در حال حاضر بازار در رکود به سر می برد. به نظر می رسد در صورت خروج برخی خودروها از روند قرعه کشی، نوسانات قیمت ها افزایش پیدا کند.

بابک صدرای کارشناس خودرو نیز درباره برنامه جدید وزارت صمت برای حذف قرعه کشی و احتمال حذف 50 طرح فروش و مدل خودرو از روند قرعه کشی گفت: در مورد قیمت بحث متفاوتی خواهند داشت.

پیش بینی قیمت خودرو در آینده

بازار منتظر عرضه خودرو است

صدرائی همچنین توضیح داد: در صورت مناسب بودن بازاریابی ثبات قیمت در بازار ایجاد می شود. البته با توجه به افزایش هزینه های تولید، در شرایط ثبات نرخ دلار، نوسانات قیمت بازار خودرو رو به افزایش است.

البته بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو نیز معتقد است که عامل ورود خودرو به بازار در قیمت ها تاثیرگذار است. وی گفت: مشکل فعلی بازار عرضه و تقاضا است. تا زمانی که این مشکل حل نشود، بازار بی ثبات خواهد بود. صرف حذف یک طرح فروش یا خودرو از فرآیند قرعه کشی تاثیری بر بازار و قیمت ها ندارد و عوامل دیگری در آن نقش دارند.

مالیات بازار را تغییر می دهد

حسن کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو در خصوص طرح اخذ مالیات کارگزاری گفت: اخذ مالیات از دلالان طرح خوبی است. اما این می تواند منجر به افزایش قیمت خودرو شود. هنگام فروش خودرو، فروشنده ممکن است مالیاتی را که باید بپردازد به قیمت تمام شده اضافه کند و خودرو را با قیمت بالاتری به خریدار بفروشد. به نظر می رسد اجرای این طرح کمکی به کاهش اختلاف قیمت کارخانه و بازار نخواهد کرد.

  برق گرفتگی مرگبار هنگام گرفتن کبوتر

دیدگاهتان را بنویسید