دسته‌ها
بلاگ

پیش بینی آب و هوا در کشور در تعطیلات – خبر زنده

پیش بینی آب و هوا در کشور در تعطیلات

 – خبر زنده

انجمن 24- صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی و خروجی مدل های هواشناسی تا اواسط هفته آینده با عبور امواج متناوب از کشور، در اکثر نقاط کشور ابر و بارش باران خواهیم داشت. بخش هایی از کشور، به ویژه نوار شمالی.

وی تاکید کرد: امروز (19 اردیبهشت) در بیشتر نقاط کشور و جمعه (19 اردیبهشت) به جز استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان، روز شنبه (20 اردیبهشت) به جز نوار شرقی و هرمزگان و روز یکشنبه (21 اردیبهشت) ) ) به جز خوزستان، فارس، بوشهر، هرمزگان و استان های سیستان و بلوچستان در سایر نقاط کشور و در روز دوشنبه (14 اردیبهشت) در شمال کشور در ساعات معینی به ویژه بعدازظهر و اوایل شب موقتی است. بارش، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط گرد و غبار و در برخی نقاط تگرگ پیش بینی می شود. شدت بارش در این مدت در شمال غرب و غرب کشور خواهد بود.


بیشتر بخوانید: طراوت باران بهاری – همدان / عکس


ضیائیان ادامه داد: خلیج فارس روز جمعه (18 اردیبهشت) و تنگه هرمز و دریای عمان در روزهای جمعه و شنبه (9 و 10 اردیبهشت) طوفانی است.

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی و مدیریت بحران کشور درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (18 اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید همراه با احتمال تگرگ با حداقل تگرگ. دمای 18 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد و در روز شنبه (20 اردیبهشت) متغیر تا ابری و در برخی ساعات رگبار و گاهی وزش باد شدید با کمینه دمای 17 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضییان در پایان گفت: امروز (8 اردیبهشت) اهواز و بندرعباس با دمای 37 و 34 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای 3 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل