پرونده های مشکوک “وبا” در مریوان در حال پیگیری است. – خبر زنده

فرزام بیدارپور در جلسه هم افزایی و هماهنگی بین بخشی در خصوص اقدامات کنترل و پیشگیری وبا با اشاره به ابعاد مختلف وی التور و تشریح خطرات آن، حساسیت موضوع را به اطلاع مسئولان مریوان رساند و از آنان خواست تا با شبکه و سلامت همکاری کنند. مرکز این شهر برای جلوگیری از شیوع وبا.
وی با اشاره به نقش ویژه مرز باشماق و اثرات آن از طریق ترانزیت و ورود و خروج مسافران، افزود: کنترل بیماری در این مرز از طریق غربالگری به موقع، سرعت عمل و ارائه خدمات درمانی به بیماران بسیار مهم و موثر است. “

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه بر ارائه اقدامات آموزشی از قبیل آموزش فردی و عمومی، جوشاندن آب و ضدعفونی میوه ها و سبزیجات از طریق تهیه و توزیع بروشور و بروشور تاکید کرد و افزود: مهمترین اصل است. در مراقبت از این بیماری، تامین آب آشامیدنی سالم، تهیه و توزیع غذای سالم و رعایت استانداردهای بهداشتی در بحث فاضلاب خانگی.
وی ابراز امیدواری کرد با هوشیاری، اقدام سریع و به موقع بتوانیم اقدامات کنترلی موثری را در این زمینه انجام دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با بازدید از مرز بین المللی باشماق مریوان وضعیت موجود در منطقه به دقت بررسی شده است.
وی با بیان اینکه غربالگری صحیح مسافران در نقطه صفر مرزی تاثیر بسیار مهمی در کنترل بیماری دارد، گفت: بررسی مبادی ورودی و خروجی مسافران، ترانزیت و جابجایی کامیون ها، راهکارهای مناسب برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و ارتقاء ارائه خدمات موضوعی است.

  مدیرعامل سازمان توسعه تجارت: واردات آیفون ادامه دارد - خبر زنده

دکتر منصور فیضی، مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان نیز با اشاره به شیوع گسترده این بیماری در کشور همسایه عراق، گزارشی از شاخص ها و وضعیت موجود و اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع وبا ارائه کرد.
در پایان دکتر اسماعیل احمدی فرماندار مریوان ضمن تقدیر از زحمات تمامی دست اندرکاران، با تاکید بر اجرای مصوبات جلسه، خواستار توجه بیشتر ادارات و دستگاه های ذیربط برای تامین و توزیع آب و غذای سالم در مریوان شد. . بلند شد.

لازم به ذکر است تهیه نمونه آزمایشگاهی از چهار مورد مشکوک و ارسال آن به آزمایشگاه مرجع کشوری ضروری است که به محض دریافت نتیجه آزمایش به اطلاع عموم خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید