پذیرش افراد زیر 18 سال در گلخانه ممنوع است!

پذیرش افراد زیر 18 سال در گلخانه ممنوع است!

انجمن 24-سعید شرف دوست درباره اقدامات شهرداری برای بی خانمان ها گفت: در حال حاضر 22 گشت اورژانس اجتماعی در مناطق و 15 گشت در سطح شهر در 3 شیفت و به طور منظم در سطح شهر فعالیت می کنند و افراد بی خانمان و خوابیده را در گلخانه ها جذب و انتقال می دهند. “.

معاون حمایت اجتماعی سازمان رفاه اجتماعی، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه مددجویان مراجعه کننده به گلخانه به دو دسته تقسیم می شوند، افزود: 65 درصد مددجویان به صورت دائم در گلخانه و 35 درصد مددجویان سکونت دارند. با وقفه و در فواصل زمانی کوتاهتر از گلخانه ها بازدید کنید.


بیشتر بخوانید: دیروز طرح جمع آوری معتادان متجاهر در پایتخت آغاز شد


دستیاران در تلاش هستند تا مشتریان را به خانواده هایشان بازگردانند

شرف دوست در پاسخ به این سوال که در سال گذشته و امسال چند نفر از مددجویان با مساعدت و تلاش مددکاران به آغوش خانواده بازگشتند؟ وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بین 180 تا 190 مددجو با کمک و تلاش مددکاران به آغوش خانواده بازگشته اند.

ممنوعیت پذیرش افراد زیر 18 سال در گلخانه

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر پذیرش افراد زیر 18 سال در گلخانه ها گفت: حتی یک کودک خردسال در شب به گلخانه مراجعه کند و مددکار مجموعه باشد. احساس بی خانمانی می کند، به طور موقت در گلخانه نگهداری می شود و پس از مشورت با پلیس و معاونت های اجتماعی اورژانس ترتیب جابجایی فرد را می دهد.

افزایش تعداد بازدید از گلخانه، ایجاد احساس امنیت

معاون پشتیبانی اجتماعی سازمان بهزیستی، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران درباره نحوه ترغیب مددجویان برای بازدید از گلخانه ها توضیح داد: مددکار با تکنیک های خاص خود باید مددجو را متقاعد کند که در گلخانه ها زندگی کند.

شرف دوست افزود: تا چند سال پیش، گلخانه ها توسط افرادی که در کمپ کار می کردند اداره می شد و مددجو به دلیل رفتاری که در گلخانه مشاهده می کرد، تمایلی به حضور نداشت، اما اخیراً با استقرار یک دستیار در این کمپ. گلخانه گلخانه‌ها، شرایط روحی و روانی برای مشتریان فراهم شد.

وی همچنین تاکید کرد که زمانی گلخانه ها 800 مشتری نداشتند. در حال حاضر این تعداد به 2000 نفر رسیده است یعنی احساس اعتماد و امنیت ایجاد شده است.

ارائه خدمات پشتیبانی و بازدید عمومی از گلخانه ها

معاون معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در خصوص خدمات ارائه شده در گلخانه ها، گفت: کمک، خدمات درمانی، بازدیدهای مردمی، استفاده از گروه های جهادی برای ارائه خدمات درمانی تخصصی تر و اجرای برنامه ها در مناسبت های مختلف در گلخانه ها از جمله این خدمات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهری، شرف دوست در پایان با تاکید بر اینکه کمبود ظرفیت در گلخانه ها وجود ندارد، گفت: با تدابیر و دستور شهردار تهران در صورت افزایش تعداد مددجویان، کانکس های بحران آماده اسکان این افراد هستند. مردم، اما هنوز به کمبود ظرفیت نرسیده ایم. .

دیدگاهتان را بنویسید