پاسخ وزیر علوم به دلیل انتخاب زاکانی و کلیباف به عضویت هیات امنای دانشگاه تهران

پاسخ وزیر علوم به دلیل انتخاب زاکانی و کلیباف به عضویت هیات امنای دانشگاه تهران

انجمن 24 –محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که در ماده ج قانون هیأت امنای دانشگاه تهران آمده است که اعضا باید علمی، فرهنگی یا اجتماعی، محلی و ملی باشند. چهره هایی که در زمان انتخاب شما توسط علی زاکانی و محمد باکر کلیباف به عنوان اعضای اصلی هیات امنا در توسعه و پیشرفت موسسه نقش موثری داشتند، این دو چه نقش موثری در توسعه و پیشرفت دانشگاه تهران داشتند؟ وی گفت: بحث هیئت این است که کسانی که می توانند کمک کنند باید انتخاب شوند تا دانشگاه ها توسعه پیدا کنند.

وی همچنین توضیح داد: همچنین به ایجاد بستری برای رشد و بالندگی نخبگان کمک کنید. این موضوع همیشه بوده است، یعنی برخی از اعضای هیئت امنا کسانی هستند که قوه مجریه، اهرم های قدرت در دستشان است و می توانند هم در زمینه سخت افزاری و هم نرم افزاری به دانشگاه ها کمک کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دلیل انتخاب این دو نفر را به عنوان اعضای اصلی هیات امنا بیان کرد: محمد باکر کلیباف رئیس مجلس خود از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران و دارای عنوان دانشیار است. دکتر زاکانی هم یک چهره علمی است.

زلفی گل خاطرنشان کرد: آنها علاوه بر اینکه دو شخصیت علمی هستند، یک چهره اجرایی هم هستند و ما با دو هدف علمی و اجرایی این دو نفر را انتخاب کردیم. ما همچنین از آنها می خواهیم که از پتانسیل و ظرفیت خود برای گسترش دانشگاه ها، رشد و توسعه علم و فناوری استفاده کنند.


بیشتر بخوانید: ادغام آموزش پزشکی در آموزش عالی بازی با زندگی مردم است


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که آیا این دو نفر با توجه به وظایف مهمی که دارند، فرصت ورود به موضوعاتی که اشاره کردید را دارند؟ وی بیان کرد: هیئت امنا هر سال دو جلسه دو ساعته دارد و جلسات زیادی تشکیل نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید