پاسخ سازمان لیگ به ادعای باشگاه استقلال

به گزارش ایسنا، حسین آل اسحاق در گفت وگو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، در واکنش به ادعای استقلالی ها مبنی بر اینکه به دلیل قوانین و مقررات دولتی نتوانسته اند به سازمان لیگ ضمانت بدهند، گفت: به نظر می رسد استقلالی های عزیز ما هستند. دوستان باشگاهی فرصت کافی برای مراجعه به قانون را نداشتند چرا که طبق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده باشگاه استقلال از 14 بهمن ماه 96 و مجوز از 13 اسفند 96 در سازمان بورس و اوراق بهادار و مجوز از تاریخ 08.03. 1396 د) سازمان خصوصی سازی، شرکت فرهنگی ورزشی استقلال از یک شرکت دولتی به سهامی عام تبدیل شد.

وی افزود: این موضوع در روزنامه رسمی اردیبهشت 1400 نیز به چاپ رسیده است، بنابراین شرکت های سهامی عام تابع قوانین و مقررات خاص خود و همچنین اساسنامه شرکت فرهنگی ورزشی باشگاه استقلال هستند که به طور کامل تغییر کرده است. که بر اساس آن معاملات تجاری و عملیات بانکی را انجام می دهند.

آل اسحاق تصریح کرد: با وجود این اگر فرض بر این باشد که باشگاه استقلال دولتی است و به استناد ماده 17 قانون به این موضوع اشاره کرده اند که متاسفانه در ماده 7 این دستورالعمل و بند ب ماده اظهارنظر شده است. 17 این قانون و بند. و از هنر 20 قانون، مفاد برنامه دائمی توسعه کشور مصوب خرداد 1395 را در نظر نگرفته است. بر این اساس، دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت‌های دولتی می‌توانند خدمات بانکی خاصی را که توسط بانک مرکزی ارائه نمی‌شود، بدون افتتاح حساب و بر اساس ضوابط و مقررات از طریق مؤسسات اعتباری انجام دهند.

وی تاکید کرد: در قسمت تعاریف این دستورالعمل به صراحت بیان شده است که گشایش اعتبار اسنادی و یا انواع ضمانت نامه از جمله خدمات بانکی توسط موسسات اعتباری قرض الحسنه، تعاونی های اعتبار و غیره ارائه می شود. لذا این دستور مدیران محترم باشگاه استقلال فاقد وجاهت قانونی بوده و توصیه می شود به توصیه مشاوران حقوقی باشگاه، بازیکنان و مربیان اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید