پاسخ سازمان سنجش به نگرانی از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور – خبر زنده

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پور عباس با تاکید بر اینکه مصوبه جدید کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی در صورت ابلاغ تا نیمه تیرماه، طبق گفته وی، کنکور 1402 برگزار می شود، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حقوق، سنجش یک سال قبل از کنکور. روش کار را برای داوطلبان در سراسر کشور توضیح دهید. در صورت عدم اعلام تصمیم تا آن تاریخ، کنکور 1402 همانند سال جاری برگزار می شود و تا اواسط تیرماه مشتاق هستیم تا کنکور را اعلام کنیم.

وی افزود: مهمترین تغییر در این مصوبه 40 درصد نمرات در 10 رشته است که این آموزش در قالب آزمون سراسری برای دانش آموزان پایه دوازدهم برگزار می کند. اما کنکور 1401 نسبت به سال قبل تغییری نکرده و سهم آزمون 60 درصد تأثیر دارد. یعنی سال آینده در قالب با تاثیر مثبت و منفی مشخص در نظر گرفته می شود.

این مقام مسئول همچنین به تشریح جزئیات اعمال سوابق تحصیلی کنکور و دغدغه های دانش آموزان در این زمینه پرداخت و گفت: نگرانی دانش آموزان سال دوازدهم مبنی بر امکان جبران نمرات سوابق تحصیلی یک تعهد جدید است. به آموزش به عنوان یک تعهد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره احتمال وجود برخی تبعیض ها و تأثیر قطعی بر سابقه تحصیلی کنکور تصریح کرد: سطح تحصیلات در کشور متفاوت است، کمک آموزشی و آموزشی برابر نیست. بنابراین تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور چالش بزرگ دیگری است که آموزش و پرورش باید به آن بپردازد.

پور عباس با اشاره به وضعیت پرونده های آموزشی داوطلبان نظام قدیم نیز گفت: مصوبه جدید معادن دارای ماده 9 است که بر اساس آن شورای سنجش و پذیرش به رسمیت شناخته شده و اختیار تام بر اجرای دروس و دوره ها را دارد. سوابق تحصیلی و تأثیر آنها بر این توصیه ارائه شده است.

  این بار حمله کیهان به یک مناقصه در تهران

وی ادامه داد: یعنی زمانی که این سوابق تحصیلی در دسترس نیست، شورای سنجش و پذیرش تصمیم می گیرد که چقدر موفقیت تحصیلی و چقدر باید در آزمون سراسری برای داوطلب لحاظ شود. یعنی تا جایی که این سوابق تحصیلی وجود ندارد، چند درصد کنکور و چند درصد از نتایج تحصیلی باید برای داوطلب لحاظ شود. اگر فردی در دیپلم نمرات خوبی کسب نمی کند، اما مصمم به تغییر رشته و ورود به دانشگاه است، یا باید عملکرد نامطلوب تحصیلی خود را بپذیرد یا در آزمون های تقویتی شرکت کند.

رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور همچنین به نگرانی دانش‌آموزان در خصوص صحت امتحانات تشریحی، احتمال تقلب در آزمون‌ها و تصحیح کاربرگ‌ها پاسخ داد و افزود: اگر این کار با همان زیرساخت‌هایی که در حال حاضر در آموزش و پرورش وجود دارد انجام شود، اما انتظار می رود این وزارتخانه خود را با شرایط جدید وفق دهد و آزمون های الکترونیکی هوشمند را در برنامه امتحانات سراسری خود قرار دهد.

به گفته وی، برگه های امتحانی دانش آموزان پایه دوازدهم متوسطه بدون جزوه است و در سراسر کشور توزیع می شود، بنابراین مشخص نیست که کدام برگه های امتحانی در کدام کشور و توسط چه کسانی تصحیح می شود، اما برای اصلاح عدالت دو کتاب است. اصلاح می شوند. آنها می بینند. نمرات دانش آموزانی که به سازمان سنجش می رسند خشن است و ما این دروس را با ضرایب برابر می دانیم.

پور عباس که در تلویزیون صحبت می کرد، گفت: در سازمان سنجش به عنوان مجری کنکور این زیرساخت ها را آماده کرده ایم و در دو سال آینده تست هایی را انجام خواهیم داد و امیدواریم بتوانیم کنکور را به صورت هوشمند و الکترونیکی برگزار کنیم. 1403 بی کاغذ کنیم سازمان سنجش آزمون سراسری را برگزار می کند و آموزش و پرورش آزمون تحصیلی را برگزار می کند که همان 10 درس از سال دوازدهم دبیرستان برگزار می شود پس دو امتحان جدا می شود اما ما هستیم. در روند امتحانات الکترونیکی ما در آموزش نیستیم.

  سرنوشت فلسطین با اراده مجاهدین رقم می خورد - خبر زنده

وی تاکید کرد: نگرانی دانش آموزان سال دوازدهم در خصوص امکان جبران موفقیت های تحصیلی باید با برگزاری آزمون های تقویتی برطرف شود و این امر توسط قانونگذار با مصوبه جدید آموزش و پرورش به عنوان یک تعهد ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید